Wyjazdowe zwycięstwo.

22 sierpnia, 20220

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo zaliczyły nasze Smoki od ponad 497 dni! Aż się wierzyć nie chce że tyle kazali nam czekać nasi piłkarze na wygraną na wyjeździe. W 3. kolejce Klasy Okręgowej Grupy 2 Zatoka Braniewo pojechała na mecz ligowy do Radomna aby powalczyć z tamtejszym RADOMNIAKIEM.
Z drużyną Radomniaka Zatoka Braniewo jeszcze nie grała meczu o ligowe punkty a wiec był to nasz debiut w pojedynkach z tą drużyną. Drużyna do Radomna jechała podbudowana ostatnią wygraną nad Kormoranem. Po mimo „ciężkiego” terenu wszyscy w klubie liczyli na zwycięstwo. A w tym spotkaniu ku zwycięstwu miał poprowadzić trener Jacek Ptak. Zastąpił on nieobecnego tego dnia z powodów rodzinnych pierwszego trenera Daniela Koguta.
Pierwsza połowa to głównie badanie się i próby przejęcia przewagi w tym meczu przez nasze Smoki. Radomniak również próbował swoich szans. Najlepszą i już w 15 minucie nie wykorzystali gospodarze gdy to po szybkiej kontrze z pola karnego po strzale zawodnika z Radomna piłka trafiła w poprzeczkę odbiła się o ziemię i wyszła w pole. Gola jednak nie było. Mecz otworzył nasz weteran Bogdan Wieliczko który zza pola karnego posłał piłkę do siatki rywali. Była 27 minuta meczu. Niestety goście zdołali wyrównać po 12 minutach i zrobiło się 1-1. Tak też zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
W przerwie trener Jacek Ptak dokonał jednej zmiany. W obronie wymienili się Trejmak który zarobił żółtą kartkę z Grzegorzem Kazimierczukiem.
W drugiej połowie  Zatoka próbowała podwyższyć wynik. Udało się to w 63 minucie przez Oskara Rynkowskiego. Niestety już 5 minut później gospodarzom udało się wyrównać. Kolejny raz Zatoka po zdobyciu przewagi po chwili traci ja. Na szczęście po 3 minutach gry Jakub Szpakowski zdobył gola i Zatoka kolejny raz prowadziła w tym spotkaniu. Była 71 minuta. Gospodarze kolejny raz ruszyli by zdobyć gola wyrównującego. Z minuty na minutę robiła się coraz bardziej gorąca atmosfera. Zawodnicy czuli presję czasu. Błędy i frustracja zwłaszcza gospodarzy się mnożyła. Sędzia doliczył 5 minut do regularnego czasu gry z których tak naprawdę zrobiło się aż 7 minut.
W tym gorącym czasie na szczęście Zatoka nie straciła gola a udało się to spotkanie zamknąć golem Jakuba Szpakowskiego w ostatniej minucie gry.
Udane pierwsze spotkanie o ligowe punkty z drużyną Radomniaka.
RADOMNIAK RADOMNO – ZATOKA BRANIEWO 2-4 (1-1)
SKŁAD: #1Sznaza, #2Trejmak (46′ #16Kazimierczuk), #3Chomko, #4Korkliniewski (73′ #14Jakimczuk K.), #6Szpakowski, #7Rynkowski 65′ #22Opalach), #9Wolak, #13Rutkowski (78′ #Woś) #18Lewandowski, #20Wieliczko, #21Grzyb (87′ #15Ruda)
REZERWOWI: Kazimierczuk, Jakimczuk K. Opalach, Woś, Ruda, Pruchniewski
GOLE: 27′ Wieliczko, 65′ Rynkowski, 71′ , 90’+7′ Szpakowski
KARTKI: ŻÓŁTE 31’Trejmak, 65’Chomko, 70’Korkliniewski, 90’+1’Opalach,