Pierwsza wygrana!

16 sierpnia, 20220

W drugiej kolejce Smoki z Zatoki inaugurowały sezon na „własnym” boisku. Rywal jakim miał być Kormoran Zwierzewo raczej nie wyzwalał w naszej drużynie dreszczyk emocji. To też pozwalało twierdzić iż będzie to rywal dla Zatoki którego Smoki z Zatoki powinny ograć.
Ale nie lekceważąc drużyny ze Zwierzewa, Zatoka jak zawsze poważnie i z respektem podeszła do tego meczu.
Trener Daniel Kogut jednakże nie mógł liczyć na Tomka PTAKA, Rafała JAKIMCZUKA który doznał kontuzji na treningu i czeka go dłuższa rekonwalescencja. Brakło również Oskara RYNKOWSKIEGO który wyjechał na urlop. Do dyspozycji trenera za to byli m.in młodzi zawodnicy Zatoki. Ponadto trener postanowił samemu pomóc drużynie i  wyszedł na boisko w wyjściowej 11.
Smoki po rozpoczęciu spotkania przejęły inicjatywę w tym spotkaniu i nie oddały jej do końca. Rywal nie miał argumentów by w tym spotkaniu coś ugrać. Próby kontr nie przynosiły efektu co w końcu sfrustrowało zawodników którzy w drugiej połowie zaczęli kłócić się między sobą.
Zatoka pierwszą połowę zakończyła wynikiem 3-0. Bramki dla Zatoki strzelali; w 22 minucie Jakub Szpakowski dobijał piłkę po strzale Śniegockiego. W 43 gola z rzutu wolnego zdobył pięknym strzałem w okienko trener Daniel Kogut. A tuż przed końcem pierwszej połowy w zamieszaniu pod bramką rywali najbardziej trzeźwo zachował się Wojtek Kimso, który wcisnął piłkę pod interweniującym bramkarzem do siatki.
W drugiej połowie Zatoka nie odpuściła i dążyła do podwyższenia wyniku. Już 2 minuty po wznowieniu gry Jakub Szpakowski drugi raz wpisał się na listę strzelców. Kolejne gole strzelał Bartosz MOWCZYN który zmienił na boisku w przerwie trenera Daniel Kogut.
Spotkanie dosyć łatwo wygrane i rywale ze Zwierzewa tylko kiepskiej formie strzeleckiej Smoków mogą zawdzięczać tak niski wynik.
ZATOKA BRANIEWO – KORMORAN ZWIERZEWO 6-0 (3-0)
SKŁAD
: #1Sznaza, #3Chomko(46′ #2Trejmak), #4Kogut(46′ #19Mowczyn), #5Kimso, #6Szpakowski, #8Hebda(60’#19Kazimierczuk), #10Śniegocki, #13Rutkowski(60’#15Ruda), #18Lewandowski, #20Wieliczko, #21Grzyb
REZERWOWI: Trejmak, Mowczyn, Kazimierczuk, Ruda, Jakimczuk R., Pruchniewski
GOLE: 22′ Szpakowski, 43′ Kogut, 45′ Kimso, 48 Szpakowski, 62′ Mowczyn, 78′ Mowczyn.
KARTKI: ŻÓŁTE 38′ Chomko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.