Porażka na początek ligi.

10 sierpnia, 20220

Od przegranej, Smoki z Zatoki rozpoczęły nowy sezon w Klasie Okręgowej. Na boisku w Pasłęku lepsza o jedną bramkę była tamtejsza Polonia.
Spotkanie w większej części prowadzone było pod dyktando Zatoki. Gospodarze ograniczali się do nielicznych kontrataków.
W pierwszej połowie padły 4 gole. Pierwsza bramka padła po błędzie zawodnika gospodarzy który skierował futbolówkę do własnej bramki. I tak od 14 minuty Smoki prowadziły w Pasłęku 0-1. Gospodarze nieco się ocknęli i w 21 i24 minucie wyrównali a potem szybko podwyższyli wynik na 2-1. Nasi piłkarze nie przestawali grać i w 31 minucie po składnej akcji Oskar Rynkowski zdobył pierwszego w tej lidze gola dla Zatoki Braniewo.
Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2-2.
Druga połowa już mnie żwawa. Trener Daniel Kogut dokonał 2 zmian. Za Łukasza Wolka wszedł Maciej Opalach a za Radosława Grzyba, Kamil Hebda. Jednakże te zmiany nie bardzo pomogły drużynie po mimo starań obu tych zawodników. Szanse na zmianę wyniku mieli i wspomniany wyżej Maciej Opalach oraz Jakub Szpakowski.  Co nie udało się Smokom udało się Polonii. Po szybkim kontrataku gospodarze w 79 minucie podwyższyli wynik na 3-2. Do końca spotkania już wynik się nie zmienił. Gospodarze umiejętnie rozbijali ataki Zatoki, grali na czas i wybijali z rytmu naszą drużynę. Pierwsze spotkanie w ramach ligi okręgowej z przegraną. Jednakże Zatoka zagrała dobre spotkanie które może być początkiem dobrego sezonu. Czego sobie i kibicom życzymy.

POLONIA PASŁĘK – ZATOKA BRANIEWO 3-2 (2-2)
ZATOKA:  1 DAWID SZNAZA, 3 MARCIN CHOMKO, 5 WOJCIECH KIMSO, 6 JAKUB SZPAKOWSKI, 7 OSKAR RYNKOWSKI⚽, 9 ŁUKASZ WOLAK (46′ MACIEJ OPALACH), 10 MARCIN ŚNIEGOCKI, 17 RAFAŁ JAKIMCZUK (Kpt.), 18 PIOTR LEWANDOWSKI,(51′ OLAF RUTKOWSKI) 20 BOGDAN WIELICZKO, 21 RADOSŁAW GRZYB ( 46′ KAMIL HEBDA)
REZERWOWI: 33 ŁUKASZ PRUCHNIEWSKI, 2 DAWID TREJMAK,  8 KAMIL HEBDA, 13 OLAF RUTKOWSKI, 14 KAMIL JAKIMCZUK, 15 DAMIAN RUDA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.