LigaW sobotę inauguracja sezonu.

4 sierpnia, 20220
Na inaugurację sezonu w klasie okręgowej naszym Smokom🐉 przyjdzie się zmierzyć z bardzo mocnym rywalem – KS Polonia Pasłęk
Poloniści jeszcze niedawno pukali do drzwi forBET IV ligi. W lidze, bezpośredni awans przegrali zaledwie o jeden punkt! Następnie w meczach barażowych nie sprostali Polonii Iłowo przegrywając oba spotkania.
📋Ostatni mecz Zatoki z Polonią Pasłęk to sparing w zeszłym roku, latem. Było to spotkanie rozegrane w lipcu 2021 w ramach przygotowań do sezonu 2021/22. Mecz rozegrany został na bocznym boisku w Pasłęku a Polonia wygrała 3-1.
Ostatnie mecze o punkty ligowe nasze drużyny rozegrały w sezonie 2014/15 i 2015/16. W tym czasie obie drużyny walczyły o czwartoligowe punkty.
📅W sezonie 2014/15 pierwszy mecz został rozegrany 25.10.2014r. w Pasłęku i Polonia zwyciężyła nasze Smoki z Zatoki 1-0. Rewanż rozegrany w czerwcu 2015 w Braniewie zakończył się zwycięstwem Zatoki też 1-0. Oba zespoły zajęły wtedy wysokie miejsca w tabeli. Polonia była 5 a Zatoka zaraz za nią na miejscu 6.
📅W sezonie 2015/16 podobnie jak w sezonie poprzednim każda z drużyn wygrała po jednym spotkaniu. Co ciekawe pasłęczanie wygrali w Braniewie a Zatoka w Pasłęku. W obu meczach padł wynik 1-2. Po tym sezonie Polonia Pasłęk zajęła 12 miejsce i pożegnała się z rozgrywkami na szczeblu IV ligi. Od tamtej pory pasłęczanie grają w klasie okręgowej. Zatoka zajęła w tamtym sezonie wysoką 5 lokatę.
⚽️W sobotę Smoki🐉 z Zatoki czeka trudny🥊 pojedynek. Polonia w swoim składzie posiada dużo dobrych zawodników takich jak choćby bramkostrzelni Lenart, Konczewski czy Kamiński, którzy w poprzednim sezonie praktycznie w każdym[sic!] meczu punktowali.
⚔️Spotkanie zaplanowane na 06.08.2022r. na godz. 17:00.
foto: fb.com/poloniapaslek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.