Rywal w zasięgu.

1 października, 20210

Jutrzejszy rywal „Smoków” to stały bywalec IV ligowych boisk. Pisa Baraczewo od ponad 10 lat, z wyjątkiem 2 sezonów cały czas gra na szczeblu IV ligi warmińsko-mazurskiej. Wyjątkiem były ostatnio sezony 2016/17 i sezon 2018/19 w których to po jednym sezonie w okręgówce barczewianie szybko wracali do ligi czwartej.
Tak więc z Pisą, nasi piłkarze walczą o punkty dosyć często. Spotkania raczej na wyrównanym poziomie. Raz wygra Pisa raz Zatoka i tak niemal co sezon.
Zerknijmy na ostatnie 5 sezonów w których oba zespoły grały o punkty w IV lidze.
Sezon 2014/15 – Zatoka zajmuje miejsce 6 a Pisa miejsce 8. Pomimo lepszej lokaty w tabeli naszej drużyny to bilans meczy z Pisą tamtego sezonu na korzyść barczewian 5-0 Pisa pokonuje Zatokę w pierwszym spotkaniu tych drużyn w tamtym sezonie. Zatoka nie rewanżuje się gdyż u siebie remisuje 1-1.
Sezon 2015/16 – Zatoka zajmuje miejsce 5 na koniec sezonu a barczewianie 14 i spadają do okręgówki na jeden sezon. Wtedy to obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu. W Barczewie Zatoka wygrała 2-4, a w Braniewie, Pisa 0-2.
Sezon2017/18 – Pisa po awansie znów zajmuje 14 lokatę i znów spada na jeden sezon do okręgówki. Tym razem bilans meczy ciut lepszy dla Zatoki. W pierwszym spotkaniu w Barczewie pada remis 1-1, a rewanż w Braniewie jest udany i Zatoka wygrywa 3-2.
W sezonie Covidowym udało się z Pisą stoczyć dwa pojedynki. Jak wiemy w tamtym przerwanym sezonie nie wszystkie drużyny miały okazję rozegrać dwa spotkania. Z Pisą się udało i obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu na terenie rywala. I tak, Zatoka wygrała w Barczewie 0-1, a Pisa w Braniewie 0-2. W tym przerwanym  sezonie Zatoka zajęła 13 lokatę a Pisa 9.
Ostatni sezon, 2020/21 to 9 miejsce Zatoki i 11 Pisy. Barczewianie tym miejscem załapali się do strefy baraży które zresztą po ciężkich bojach niewielką przewagą wygrali. Tamtego sezonu Zatoka zanotowała rewelacyjną jesień i dramatyczną wiosnę, która się nam chyba przedłużyła na ten sezon.;-) Jesienią 2020 „Smoki” wygrały przy B4 2-1 po golu Oskara Rynkowskiego, w doliczonym czasie. Natomiast wiosną w Barczewie górą byli podopieczni trenera Radziwona, którzy wygrali 2-0.
Podsumowując ostatnie 5 sezonów spotkań pomiędzy Pisą i Zatoką bilans Zwycięstw i porażek wychodzi na remis, 4-2-4. Natomiast bilans bramek lepszy dla barczewian 18-12.
Obecnie Pisa notuje dosyć dobry początek sezonu. Barczewianie mają już na swoim koncie 4 wygrane 2 remisy i 2 porażki. Tym samym uzbierali 14 punktów i zajmują przed meczem z Zatoką 6 lokatę w tabeli forBET IV ligi. Bilans bramek to 14-11. Podopieczni trenera Radziwonia mają za sobą, tak jak nasza drużyna, kilka ciężkich spotkań bo na inaugurację grali z Polonią Lidzbark Warm., Jeziorakiem z którym nieznacznie przegrali czy Huraganem z którym zremisowali. Ostatnie spotkanie ligowe Pisa zremisowała na swoim boisku z rewelacyjną Polonią Iłowo 4-4. Grad bramek i hokejowy wynik zapewne cieszył kibiców ale  nie trenera Pisy. Nas może napawać optymizmem fakt iż Pisie bramki można strzelić i to sporo. Inną kwestią jest czy w sobotnim spotkaniu nasze „Smoki” zbiorą się i „wypalą” Pisie piłkę nożną z głowy? 😁
Czas powoli chyba wypatrywać w grze Zatoki, dotknięcia ręki trenera Daniela Koguta. Trener ma za sobą już prawie miesiąc pracy z drużyną. A więc mamy prawo widzieć jakieś małe efekty pracy, bo przecież piłka nożna to prosta gra 😜
Czy zobaczymy inaczej grającą Zatokę. Przekonajmy się sami. Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie przy B4, (sobota 02.10.) początek, tradycyjnie 15:00.
Przyjdź i wesprzyj ‘Smoki z Zatoki” w walce o ligowe punkty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.