Pójść za ciosem!

23 września, 20210

Najbliższe spotkanie ligowe naszych „Smoków” to wyjazd do Lubawy i pojedynek o punkty z tamtejszym Motorem. Jak do tej pory lubawianie grają w kratkę. Zanotowali 3 zwycięstwa 1 remis i 3 porażki. Zdobywając 9 bramek a tracąc 10. Z 10 punktami zajmują obecnie 7 miejsce w tabeli forBET IV ligi. Motor na inaugurację tej rundy wygrał na własnym boisku spotkanie z Mazurem Ełk, jednakże kolejne spotkanie w Morągu u spadkowicza przegrał 3-1.  Motor jak do tej pory przegrał u siebie z Jeziorakiem Iława 1-3, następnie zremisował 1-1 na wyjeździe W Dobrym Mieście. Potem lubawianie wygrali dwa mecze z rzędu które rozgrywali na własnym boisku. Pokonali Błękitnych Pasym 2-0 oraz Pisę Barczewo 3-0. Ostatnie spotkanie to porażka z rewelacją rozgrywek Polonią Iłowo 2-0.
Jak widać podopieczni trenera Malinowskiego lepiej sprawują się na własnym boisku niż na wyjeździe.
Zatokę czeka ciężkie spotkanie. Zresztą ostatni sezon pokazał że o punkty z Motorem walczy się niełatwo. Czy to na boisku czy to poza nim. Nawet po remisowym meczu, przez mała pomyłkę w dokumentach, tracimy ważny i ciężko wywalczony na boisku w Lubawie. Ale nie zawsze było tak dramatycznie. W poprzednich sezonach gdy Motor Lubawa występował w IV lidze Zatoka prowadziła równorzędne zawody.
Motor w forBET IV lidze jest od roku 2017, gdy to spadł z III ligi po pobycie przez jeden sezon. Ale w swojej historii miał Motor dłuższy pobyt w III lidze, a był to sezon 2009/10 do 2013/14. W sezonie 2014/15 w pierwszym sezonie po spadku lubawian z III ligi do IV, Zatoka wygrała oba spotkania Motorem Lubawa. Pierwsze spotkanie w Braniewie, „Smoki” wygrały 4-2 a w Lubawie 1-2. W tamtym sezonie Motor uplasował się na 9 miejscu a Zatoka na 6. Kolejny sezon, 2015/16 Zatoka wygrała pierwsze spotkanie w Lubawie 0-1 ale w drugim spotkaniu przy B4 w Braniewie uległa Motorowi 2-3. Wtedy to Motor awansował na jeden sezon do III ligi.
Po spadku w sezonie 2017/18 kolejny raz obie ekipy wygrały po jednym spotkaniu. Motor wygrał u siebie 2-1 a Zatoka u siebie 2-0. Na koniec sezonu Zatoka zajęła 11 miejsce a lubawianie 9. Kolejny sezon, 2018/19 to również wyrównana walka i zwycięstwa obu drużyn na własnym boisku po 2-0. Motor uplasował się w tym sezonie na 2 miejscu a Zatoka na 11. Sezon COVIDowy/przerwany to jedno spotkanie obu ekip i wynik 1-1. W tym niedokończonym sezonie Motor zajął 4 miejsce a Zatoka 13.
Poprzedni sezon to dwie porażki Zatoki. Pierwsze spotkanie, to przesuwane spotkanie, które ostatecznie zamiast jesienią rozegrane zostało wiosna, zakończyło się porażką 0-2. Spotkanie rewanżowe w Lubawie zremisowane 0-0, niestety przez pomyłkę w dokumentach zweryfikowano jako walkower na korzyść lubawian. Biorąc pod uwagę ostatnie 10 lat to z Motorem Zatoka nie ma złego bilansu meczy. Jak dotąd obie drużyny rozegrały 11 meczy. Gdybyśmy nie liczyli walkowera z zeszłego sezonu a remis, jaki padł wtedy na boisku, to Zatoka miała by z Motorem dobry bilans spotkań 5 – 2 – 4. Bilans goli 14-14. Jednakże weryfikując tamten remis, na przyznany lubawianom walkower bilans zwycięstw i porażek jest równy dla obu drużyn 5 – 1 – 5. A bilans bramek na korzyść Motoru 14-17.
Do tych ciekawostek statystycznych należy dołożyć jeszcze taką że do tej pory Zatoka nie miała okazji rywalizować z Motorem Lubawa w rozgrywkach Wojewódzkim Pucharze Polski.
W najbliższą sobotę okazja by zagrać z Motorem raz jeszcze. Jak widać po wynikach, na własnym stadionie podopieczni trenera Malinowskiego są drużyna groźną. Ale to nie znaczy że nie do ugryzienia. Widać z bilansu bramkowego, iż lubawianie tracą gole. Jak do tej pory rywal stracił i 10 a wiec Motorowi gola strzelić można. Czy uda się to naszym „Smokom”? Oby drużyna poszła za ciosem i przywiozła z Lubawy 3 punkty. Liczymy na to również dlatego że z drużyną będzie już na 100% trener który zakończył karę dwóch spotkań na trybunach.
Mecz w Lubawie w najbliższą sobotę, 25.09.2021r. o godzinie 14:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.