Do Mławy po 3 punkty.

7 października, 20210

O najbliższym rywalu Zatoki wiemy niewiele. Drużyna z Iłowa rozgrywa dopiero drugi sezon w IV lidze i jak do tej pory grał w niej tylko raz . Był to sezon 2021/13.
Gospodarze niedzielnego pojedynku to tzw. beniaminek. Polonia Iłowo poprzedni sezon rozgrywała na poziomie klasy okręgowej, w grupie drugiej. Iłowianie awansowali bezpośrednio z pierwszej lokaty. Był to, patrząc tylko na wyniki bardzo imponujący rezultat i przekonywujący awans. Polonia Iłowo bowiem, przegrała tylko 3 spotkania w sezonie, remisując 6 a wygrywając 21 spotkań. Iłowianie zdobyli tym samym 69 punktów. Bilans bramek 88-32. Zostawili za plecami takich rywali jak druga Unia Susz i trzecia Polonia Pasłęk.
Przed podopiecznymi Huberta Lemanka ciężka przeprawa przez realia forBET IV ligi. Ale jak do tej pory beniaminek radzi sobie dosyć dobrze. Iłowianie zajmują 11 lokatę czyli oczko wyżej niż Zatoka. Zdobyli 10 punktów wygrywając 2 mecze, 4 zremisowali i 3 przegrali. Dorobek bramkowym to 15-17.
Drużyna Polonii Iłowo rozgrywa swoje spotkania w Mławie na boisku przy ulicy Kopernika i jest to sztuczna murawa. Jak spiszą się nasze „Smoki’ na takiej nawierzchni, ciężko rokować. Oby drużyna trenująca cały czas na trawie nie miała z taką nawierzchnią za dużo problemów. A spotkanie trzeba wygrać z dwóch powodów. Przede wszystkim; bo cały czas, Zatoce potrzebne są punkty i należy zrobić wszystko by dogonić średniaków w tabeli. A druga sprawa, to zły bilans meczy z drużyną z Iłowa. Jak do tej pory iłowianie głównie kopali piłkę po okręgówce i A-klasie. Niewiele okazji mieli iłowianie by pograć w piłkę na wyższym szczeblu rozgrywek niż klasa okręgowa. Ale w sezonie 2021/13 gdy weszli do 4 ligi, po czym zaraz spadli ale nasze zespoły miały okazję zagrać ze sobą dwa spotkania. Niestety Zatoka wtedy była bardzo gościnna i okazała się dla iłowian dostarczycielem punktów. W pierwszym spotkaniu, jesienią w Braniewie, Polonia Ilowo wygrała 0-1. Rewanż w Iłowie nie był udany dla Zatoki gdyż znów przegrała mecz, i też 1-0. Tak wiec bilans meczy z Polonia Iłowo dla Zatoki jest ujemny. 2 porażki, 0 remisów i 0 zwycięstwa. Bilans bramek 0-2. Zresztą tamten sezon i dla Zatoki był mało udany. „Smoki” zajęły 12 lokatę a spadkowicz Polonia Iłowo 15.
W Wojewódzki Pucharze Polski Zatoka z Polonią Iłowo nigdy się nie spotkała. To głównie dlatego iż iłowianom fatalnie idzie w tych rozgrywkach, bo zazwyczaj odpadają już w meczach przedwstępnych.
W najbliższą niedzielę okazja na podreperowanie ujemnego bilansu meczy z Polonia Iłowo i szansa na zdobycie 3 punktów. A czy tak się stanie okaże się w niedzielę około 16:00.
Początek meczu 14:00 na sztucznym boisku w Mławie przy ulicy Kopernika 38.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.