Rundę wiosenną 2024 czas zacząć.

4 marca, 20240

Zatoka Braniewo w zimowej przerwie rozgrywkowej rozegrała 7 spotkań kontrolnych. Smoki z Zatoki sparowały się z drużynami niżej oraz wyżej notowanymi w rozgrywkach WMZPN.
CRESOVIA Górowo Iławieckie – ZATOKA Braniewo 2 – 11
ZATOKA Braniewo – POLONIA Pasłęk 1 – 3
OLIMPIA II Elbląg – ZATOKA Braniewo 2 – 1
ZATOKA Braniewo – BŁĘKITNI Orneta 6 – 3
VICTORIA Bartoszyce – ZATOKA Braniewo 3 – 2
ZATOKA Braniewo – BŁĘKITNI Stare Pole 1 -1
ZATOKA Braniewo – DKS Dobre Miasto 0 – 9
Bilans: 2 Zwycięstwa / 1 Remis / 4 Porażki | Gole: 22 – 23

Oto jak ten okres podsumował nasz trener Daniel KOGUT.

„Niestety muszę ocenić okres przygotowawczy jako niezbyt udany, gdyż wielu znaczących zawodników nie przetrenowało całego okresu przygotowawczego, spowodowane jest to wieloma czynnikami. Jestem zadowolony z postawy młodzieży która ambitnie podeszła do tematu i to na pewno jest na plus. Niestety nie udało się zagrać żadnego sparingu optymalnym składem, mimo tego że sparingi były zaplanowane już od listopada a zwodnicy poznali rozpiskę z treningami w grudniu. Mimo tego że wyniki sparingów nie są dla nas korzystne to liczy się to co będzie działo się w lidze, a wszystko wskazuje na to że w lidze będę miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników. Liczę że z tygodnia na tydzień nasza dyspozycja będzie coraz lepsza.
Jeśli chodzi o najlepszy sparing to był to sparing z Cresovią Górowo Iławeckie, stworzyliśmy tam wiele sytuacji bramkowych i bardzo dobrze realizowaliśmy założenia, dominowaliśmy całe spotkanie. Najgorszy mecz kontrolny to ostatni mecz z DKS Dobre Miasto do tego sparingu przystąpiliśmy w eksperymentalnym składzie, bez 12 znaczących zawodników, nie chciałem żeby odwoływać tą jednostkę treningową dlatego postanowiłem zagrać mimo problemów kadrowych, plusem jest to że zagrali zawodnicy z Braniewa z rocznika 2006 i 2007.
Jeśli chodzi o transfery to do klubu prawdopodobnie dołączy jeden zawodnik ale to dopiero zdradzimy po załatwieniu formalności.
Bardzo się cieszę z powrotu Wojtka Kimso, liczę że to będzie duże wzmocnienie tego zespołu w nadchodzącej rundzie. Wierzę w ten zespół i myślę że możemy rywalizować ze wszystkimi w tej lidze. Ambitnie podchodzę do tematu będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Liga jest mocna bo są naprawdę dobre zespoły takie jak Sokół Ostróda, Start Nidzica, Polonia Pasłęk, Huragan Morąg, Ossa Biskupiec Pomorski, nikogo z pozostałych rywali nie można lekceważyć. Będziemy grać z całych sił i liczymy że uda się spełnić oczekiwania kibiców.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.