Przygotowania do ligi.

28 lipca, 20220

Zatoka Braniewo w dniu 27 lipca zakończyła okres przygotowawczy do sezonu 2022/23. Ale jeszcze przed ogłoszeniem sparingpartnerów Zatoki odbyło się walne zebranie członków klubu.
Na spotkaniu podano informację bieżące o stanie klubu i drużyny oraz wypracowano plan działania na nadchodzący sezon. Po rozmowach Prezesa klubu Tomasza Rebella z trenerem Danielem Kogutem udało się namówić trenera do kontynuowania pracy z drużyną. W związku ze spodkiem drużyny do klasy okręgowej postanowiono nie zgłaszać do rozgrywek rezerw Zatoki Braniewo. Cześć zawodników trener Daniel Kogut zaprosił do gry w drużynie Smoków. Część zawodników która nie załapie się do drużyny Smoków, będzie kontynuować grę w piłkę chociażby w drużynie Zalewu Frombork.
Do drużyny zostali zaproszeniu młodzi zawodnicy Zatoki Braniewo. Trener Daniel Kogut w okresie przygotowawczym przyglądał się ich grze dając pograć w meczach kontrolnych. W sytuacji gdy drużynę opuściło kilku zawodników uzupełnienie składu o młodych zawodników jest niezbędne. Ponadto to plan budowy Zatoki Braniewo na kolejne lata opera się na odmłodzeniu składu Smoków który w poprzednim sezonie były najstarszy. Wydaje się iż to jest dobry moment na tak ruch. Czas odmłodzić i wlać w drużynę trochę młodej krwi. Gra w klasie okręgowej powinna być ku temu dobrą okazją. O nowych twarzach w drużynie Zatoki poinformujemy już niebawem na naszej stronie internetowej oraz profilu Fb.
W okresie przygotowań do nowego sezonu – od 13go do 27go lipca, trener Daniel Kogut zaplanował 5 spotkań kontrolnych. Zatoka zagrała w tym czasie z drużynami:
Concordia Elbląg Junior – wygrana 6-2
Dąb Kadyny – wygrana 7-0
Barkas Tolkmicko – porażka 3-1
Błękitni Orneta – wygrana 8-2
DKS Dobre Miasto – remis 1-1
Bilans tych spotkań to 3 mecze wygrane, 1 remis i 1 porażka. Bilans bramkowy 23-8. Najwięcej goli w tych spotkaniach strzelił Jakub Szpakowski – 6 oraz Maciej Opalach 5.
Oczywiście nie gole są w tych meczach najważniejsze a sprawdzenie formy zawodników. Zarówno tych „starych” jak i nowych. Mecze również służą do sprawdzenia systemu gry i wprowadzenia nowych elementów taktyki. Ze względu na wprowadzanie do składu młodych zawodników element zgrania drużyny oraz wprowadzenie nowych elementów taktyki będzie zapewne przez trenera ćwiczony znacznie dłużej niż te kilka meczów kontrolnych.
Przed Zatoką ciekawy sezon w klasie okręgowej z odmłodzonym składem. Będzie to mieszanka doświadczenia i młodości. Doświadczeniem i radą w najbliższym sezonie mają służyć młodym zawodnikom przede wszystkim kapitan drużyny Rafał Jakimczuk oraz Łukasz Wolak. Trzon drużyny  praktycznie pozostaje bez zmian. Dużo pracy przed drużyna aby zgrać się i rozumieć na boisku.
Wiedząc jak wyglądał poprzedni sezon pod kątem obecności naszych zawodników do gry, liczymy że obowiązki służbowe i rodzinne naszych piłkarzy będą na tyle elastyczne iż pozwolą im uczestniczyć w jak największej liczbie treningów i meczów ligowych.
Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym sezonie Smoki z Zatoki swoje domowe spotkania będą rozgrywać na stadionie miejskim we Fromborku. Wszystkie spotkania Zatoki zaplanowane są na soboty.
Już teraz wszystkich zapraszamy. Terminarz spotkań już dostępny na stronie WMZPN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.