Falstart w Pucharze.

31 lipca, 20220

Porażką zakończyło się pucharowe spotkanie w rundzie wstępnej do Wojewódzkiego Pucharu Polski. Smoki z Zatoki po ciężkim meczu i przypadkowej bramce, (piłka niefortunnie odbiła się o kępę trawy, czym zmyliła obrońców i bramkarza po czym wturlała się do bramki) przegrali w Młynarach z tamtejszą drużyną Syreną 1-0.  Spotkanie było prowadzone pod dyktando Smoków jednakże nie mieli oni szczęścia tego dnia a futbolówka jak na złość omijała bramkę gospodarzy.
Okazję już w 8 minucie miał Łukasz WOLAK który w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad bramkarzem ale lob był za mocny i piłka również przeleciała nad bramką. W dalszej części spotkania przewagę miała Zatoka a rywal dość nieudolnie próbowali konstruować swoje akcje które rozbijały się o zawodników naszej drużyny. Smoki skutecznie rozbijały próby ataków zawodników Syreny.
Cóż z tego jeśli i sami nie potrafili wykorzystać nadarzających się sytuacji. Taki stan trwał do 75 minuty gdy po niefortunnym odbiciu się piłki ta wturlała się do bramki Tomka PTAKA. Od tego momentu gospodarze już tylko skupili się na rozbijaniu ataków i przeszkadzaniu Smokom w grze. Sytuacji nie poprawił nasz kapitan Rafał JAKIMCZUK który w końcówce spotkania zarobił drugą żółta kartkę a w rezultacie czerwoną, przez co Zatoka kończyła mecz w 10.
W spotkaniu zadebiutowali nowi zawodnicy Zatoki. Od pierwszej minuty grali Olaf RUTKOWSKI i Dawid TREJMAK. W drugiej połowie do gry trener posłał oprócz samego siebie również Grzegorza KAZIMIERCZUKA. Minuty na murawie również zaliczył Damian RUDA.
Syrena Młynary – Zatoka Braniewo 1-0
Podobnie jak w poprzednim roku przegrywamy już w pierwszym spotkaniu pucharowym i szczęście czy nie , możemy skupić się na lidze.
Przed drużyną pierwszy mecz i wyjazd do bardzo groźnego rywala, Polonii Pasłęk.
Nie bezie to spacerek ale Smoki postarają się jak zawsze ten mecz i każdy inny wygrać. Zapraszamy wiernych kibiców do wizyty w Pasłeku  i dopingowanie Smoków podczas pierwszego ligowego spotkania w ramach rozgrywek klasy okręgowej. Spotkanie zaplanowane na sobotę 06.08. godz. 17:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.