Premier RP zapowiada ulgę sponsoringową dla przedsiębiorców.

12 października, 20210

Premier Rządu RP, we wczorajszym poście na profilu fb zapowiedział utworzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców którzy wesprą finansowo kluby sportowe. Z punktu widzenia klubu to szansa na dodatkowe wsparcie z sektora prywatnego. Może będzie to i również jakaś zachęta dla przedsiębiorców do wsparcia klubów w swoich miastach. Jako klub z optymizmem czekamy na wejście w życie tej ulgi dla przedsiębiorców licząc iż co niektórzy przedsiębiorcy otworzą się na sport a zwłaszcza na piłkę nożna i Zatokę Braniewo.

Oto cały tekst postu zamieszczonego na profilu Premiera Mateusza Morawieckiego:
„Sport to zdrowie i forma realizacji osobistych ambicji. To świetny sposób hartowania ducha, kształtowania charakteru z pożytkiem dla rodziny i całego społeczeństwa. To jedna z najlepszych metod promocji państwa.

Sport to, nie ukrywajmy, również świetny biznes. Są nimi oczywiście również kultura i nauka. Sposób, w jaki można połączyć przyjemne z pożytecznym. I mój rząd również chce związać ze sobą te aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny – z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów.
W jaki sposób?
Wprowadzając ULGĘ SPONSORINGOWĄ dla przedsiębiorców! Odpowiednie przepisy zostały już uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Są to zmiany podatku CIT zakładające, że sponsor, ponosząc koszty na klub sportowy lub wspierając kulturę i naukę, może te koszty podwójnie wykorzystać podatkowo:

➡️ Wyliczając sobie podstawę podatkową (przychody minus koszty)

➡️ Odejmując 50% takich kosztów od już wyliczonej podstawy opodatkowania, czyli 150% kosztów na sport/kulturę/szkolnictwo wyższe i naukę.

Celem ulgi jest silniejsze powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem, np. szkołami wyższymi, które będą na ich potrzeby uczyć młodzież, czy z miejscowymi ośrodkami kultury (sponsoring wydarzeń, wystaw, zakupów zabytków do muzeów, renowacja zabytków) albo sportu (objęcie patronatem szkoły sportowej czy lokalnego zespołu).
Ulga sponsoringowa to mega korzyść dla wszystkich – przedsiębiorców i sportowców, artystów, animatorów kultury, sponsorujących i sponsorowanych, wybitnych jednostek i całych społeczności.
To solidarność sportowa i wyraz dbałości o lokalną kulturę na najwyższym poziomie i jestem pewny, że taka polityka wyda w przyszłości piękne owoce w postaci sukcesów naszych drużyn i sportowców na arenie międzynarodowej, a polskiej kulturze i nauce przyniesie wiele wybitnych dzieł i odkryć.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.