Z Błękitnymi Pasym o 6 punktów!

13 października, 20210

Ostatnie spotkanie totalnie nie wyszło naszym „Smokom” ale wyrzucamy je z pamięci.
Przed drużyną Zatoki kolejny rywal z którym trzeba wygrać.
Kiedy, jak nie teraz? Z kim, jak nie z tym przeciwnikiem?
Najbliższy rywal Zatoki – Błękitni Pasym, równie słabo rozgrywa w tej rundzie swoje spotkania. Do tej pory pasymianie uzbierali 7 punktów w 10 meczach i mają tylko punkt mniej niż Zatoka i zajmują przedostatnią lokatę w forBET IV lidze.. Błękitni zdołali jak dotąd strzelić 9 goli a stracili 27. Bilans meczy 2 zwycięstwa, 1 remis i 7 porażek.
W ostatnich latach Błękitni Pasym rzadko gościli w 4 lidze. W latach 2008 – 2013 rozegrali w 4 lidze 5 sezonów. W latach 2017/18 rozegrali jeden sezon. Obecnie pasymianie są drugi sezonów forBET IV lidze po awansie w roku 2020.
W poprzednim sezonie 2020/21, Błękitni grali w roli beniaminka i jak pamiętamy pasymianie utrzymali się w forBET IV lidze przez wygranie dwumeczu barażowego. W tych rozgrywkach Zatoka dwa razy pokonała pasymian. Pierwsze spotkanie zakończyło się doskonałym wynikiem 6-1. Tamtej jesieni Zatoka notowała genialna passę, 6 wygranych spotkań z rzędu. Rewanż w Pasymiu w marcu tego roku był już bardziej dramatyczny gdyż Zatoka przegrywając do przerwy 3-1, potrafiła w drugiej połowie spotkania przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wygrać ten mecz 3-4.
Wcześniej pasymianie grali na poziomie 4 ligi w sezonie 2017/18 i zajęli w tabeli 13 miejsce i spadli do klasy okręgowej. Wtedy Zatoka zajęła 11 lokatę i z Błękitnymi Pasym zaliczyła fatalne mecze, przegrywając na wyjeździe 3-0 i w Braniewie 1-6. Jeszcze wcześniej, pasymianie grali na poziomie 4 ligi w sezonie 2021/13. Był to ich ostatni sezon po 5 latach gry w 4 lidze. Spadli pasymianie do klasy okręgowej zajmując ostatnią lokatę w tabeli. Zatoka wtedy zajęła 11 lokatę a w dwumeczu z Błękitnymi zaliczyła 2 zwycięstwa, 2-1 i 3-1.
Sobotni pojedynek z pasymianami będzie kolejnym meczem o 6 punktów. Błękitni podobnie jak Zatoka muszą punktować by wydostać się z dołów tabeli forBET IV ligi. Jak na razie złapali wiatr w żagle gdyż ostatnie 2 spotkania ligowe wygrali. Dwa tygodnie temu pokonali w Mławie Polonię Iłowo 1-2, Błękitni wygrali na terenie gdzie nasze „Smoki” nie potrafiły sobie poradzić. Natomiast tydzień temu sensacyjnie pokonali u siebie Polonię Lidzbark Warmiński 1-0. I jak na razie są to pierwsze i jedyne wygrane spotkania pasymian. Miejmy nadzieję iż w sobotę Zatoka postara się o zwycięstwo i zakończy tę dobra passe naszych sobotnich gości. A wiemy z ostatniego pojedynku przy B4 z Pisą Barczewo że Zatoka stać na dobrą i mądrą grę w piłkę. Na taka też Zatokę czekamy. Mądrze grającą! Zwycięską!
Zapraszamy na ten mecz już dziś na B4. Spotkanie zaplanowane na godz. 15:00.

RW
źródło: wmzpn.pl, 90minut.pl