Z DKS-em o przełamanie.

16 września, 20210

Sobotni rywale naszych „Smoków” rozpoczęli sezon, podobnie nie fortunnie jak i Zatoka. W sobotę na Botanicznej 4 przywitamy drużynę DKSu z Dobrego Miasta. Rywale dawno u nas nie gościli. Będzie to wizyta po latach. Dobromieszczanie ostatni raz grali w Braniewie w 2015 roku.
Ale zanim tak się stało z różnym powodzeniem rozgrywali swoje spotkania na szczeblu 4 ligi. Jak by się tak cofnąć 20 lat wstecz, to 4 liga, a była to najwyższa jak dotąd klasa rozgrywkowa w Dobrym Mieście, gościła w sezonach; 2001/02, 2005/06-2006/07, 2012/13-2015/16, 2021/22. A wiec jest to w sumie, 8 sezon dobromieszczan na szczeblu 4 ligi.
Ostatni raz DKS walczył o punkty z Zatoką w roku 2016. W zasadzie to miał walczyć ale zrezygnował z wyjazdu i Zatoka otrzymała 3 punkty walkowerem. Był to sezon spadkowy a więc goście pogodzili się już ze spadkiem i najwidoczniej nie chciało już im się grać 😉
Ale zanim do tego doszło, w roku 2013 DKS Dobre Miasto wywalczył awans do 4 ligi. W pierwszym sezonie po awansie dobromieszczanie zajęli 9 lokatę. W tym sezonie rozegrali z drużyną Smoków 2 równorzędne pojedynki. Były to dwa spotkania remisowe, 0-0 i 2-2. Kolejny sezon na podobnym poziomie, gdyż DKS zajmuje 10 lokatę. Wtedy to z Zatoką DKS raz wygrał, 1-0 i przegrał 3-0. Kolejny sezon, 2014/15 to gorsza lokata w porównaniu do sezonu poprzedniego. Wtedy to DKS przegrywa jedno spotkania z Zatoką 3-2 a drugie wygrywa 3-0 po przez przyznany walkower. W drużynie „Smoków” zagrał wtedy nieuprawniony zawodnik. Dobromieszczanie mieli dużo szczęścia gdyż wynik był niekorzystny dla nich bo przegrali 1-0.
Ostatni sezon DKS Dobre Miasto w 4 lidze to sezon 2015/16 i dwie porażki z Zatoką. Jedno spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1 dla Zatoki a na rewanż jak już wyżej było wspomniane, DKS nie przyjechał. Od tamtej pory do tego sezonu, DKS występował w rozgrywkach klasy okręgowej.
Podsumowując, bilans Zatoki z DKS Dobre Miasto za ostatnie lekko ponad 20 lat jest dobry. Zatoka wygrała 6 meczy, 2 zremisowała i 2 przegrała. Bilans goli to 16-8 dla naszej drużyny. W sumie obie ekipy rozegrały ze sobą 9 meczy.
Pierwszy od 5lat sezon w 4 lidze, dla DKSu zaczął się jak już wspomniane było na wstępie… Nie najlepiej. Podobnie jak nasza Zatoka podopieczni trenera Szostka okopują doły tabeli.
”Wierzę, że nie będziemy musieli bić się tylko o utrzymanie, ale chcielibyśmy spoglądać raczej w górną część tabeli.” – mówił przed sezonem trener Szostek. Szara ligowa rzeczywistość jak na razie nie daje powodów do zadowolenia trenerowi DKSu. Po mimo hucznego transferu Janusza Bucholca dobromieszczanie nie mają powodów by patrzeć w górę tabeli. Sam Janusz Bucholc spotkań nie wygra. Co nie znaczy iż DKS nie walczy. Drużyna podobnie jak nasza Zatoka notuje dobre spotkania jednakże brakuje by punktowała. DKS jak do tej pory rozegrał 5 spotkań( 1jedno przełożone) z czego podobnie jak nasze „Smoki” żadnego jeszcze nie wygrał. Natomiast zaliczył 2 remisy i 3 porażki. Na inaugurację rundy, DKS u siebie przegrał ze spadkowiczem z 3 ligi, Huraganem Morąg. Kolejne spotkania DKS to wyjazdowa niewielka porażka z Jeziorakiem w Iławie 1-0. Następnie remis na własnym boisku z Motorem Lubawa i wyjazdowa porażka 3-0 w Barczewie. Ostatnie spotkanie dobromieszczanie zremisowali 0-0, z Polonią Iłowo która tak samo jak DKS jest beniaminkiem forBET IV ligi.
Przed DKSem i Zatoką bardzo ważny mecz. Obie drużyny kiepsko wystartowały i potrzebują punktów. Zapowiada nam się zatem wojna o punkty. Oby wygrana dla Zatoki.
Zapraszamy kibiców na B4 w te sobotę,18 września na mecz z DKS Dobre Miasto. Początek 15:00.

foto: fb.com/dksdobremiasto
statystyki: 90minut.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.