Początek rozgrywek o Puchar Polski.

28 lipca, 20210

Meczem z drużyną LZS Czarni Rudzienice, drużyna Zatoki rozpocznie zmagania w ramach Pucharu Polski. W I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski „Smoki z Zatoki” udadzą się do miejscowości Rudzienice by zagrać z tamtejszą drużyną Czarnych..
Rudzienice to – wieś położona w naszym województwie, warmińsko-mazurskim a leży w powiecie iławskim, w gminie Iława.
Klub LZS Czarni Rudzienice istnieje od 1960 roku. Barwy żółto-czarne. Drużyna rozgrywa swoje spotkania w Rudzienicach na boisku gminnym przy ul. Sportowej 65, którego pojemność to 300 miejsc. Wieś ulokowana jest na drodze DK 16 z Ostórdy do Iławy.
Drużyna z Rudzienic jak do tej pory występowała w A klasie w grupie IV. Jednakże w tym sezonie 2021/22, będzie występować w roli beniaminka klasy okręgowej w grupie II. Rudzieniczanie wywalczyli awans zajmując 1 miejsce w tabeli. Osiągnęli bardzo dobry wynik, 20 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.
Czarni Rudzienice zdobyli w poprzednim sezonie 108 goli tracąc tylko 19, co robi duże wrażenie.
Przed nimi okręgowa rzeczywistość, w której życzymy im samych sukcesów.
W Wojewódzkim Pucharze Polski rudzieniczanie podobnie jak Zatoka rozegrają swoje pierwsze spotkania. Zatokę czeka ciężka przeprawa gdyż jak widać z wyników Czarnych z poprzedniego sezonu, grają solidną piłkę. Przypomnijmy iż w poprzedniej w edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski Zatoka odpadła po meczu z Ossą Biskupiec Pom., która to drużyna grała do tej pory razem z naszym rywalem z Rudzienic w tej samej klasie rozgrywkowej.
Mecz w Rudzienicach to pierwszy poważny sprawdzian Zatoki po serii meczów kontrolnych.
Spotkanie zaplanowane jest na dzień 01.08.2021 na godz. 16:00.
Następne spotkanie naszych „Smoków” to mecz ligowy z Concordią Elbląg, 07 sierpnia, o godz. 15:00 przy B4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.