Płomień zdeklasowany!

18 marca, 20240

W ciężkich warunkach pogodowych przyszło naszej drużynie rozegrać niedzielne spotkanie. Załamanie pogody dzień wcześniej, gdy już wszyscy wypatrywali wiosny lekko wszystkich zdziwiło. Ale że to nasze Smoki z Zatoki to nawet fakt iż drużynie znów przyszło grać jak „bezdomni” na gościnnym terenie, nie wybił ich z rytmu meczowego.
Pieniężniański stadion, bo tu zagrała w niedzielę Zatoka z Płomieniem Turznica, okazał się dla Zatoki szczęśliwy, gdyż nasz zespół zbił rywala aż 7:1. Dziwić może fakt tak słabej postawy rywali, jednakże gdy zdamy sobie sprawę iż turzniczanie mają ogromne kłopoty kadrowe to tak wysoki wynik okazuje się zrozumiały. Rywale bez podstawowych graczy, jakoś połatali drużynę jednakże nie tak by stawiła ona czoło naszym Smokom.
Początek spotkania rozpoczął się od ataków Zatoki i tak ten mecz się toczył do samego końca. Nasza drużyna nie dawała odetchnąć rywalom którzy oprócz celnego gola w końcówce, oddali może jeszcze ze 2 celne strzały na bramkę bronioną przez Tomka Ptaka a w drugiej połowie przez Dawida Sznazę.
Wynik otworzył Radek Grzyb po asyście Bartka Tyrawskiego a potem kolejne gole w pierwszej połowie dołożyli Kacper Korkliniewski po pięknej główce i dwa gole Łukasz Wolak po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego i uderzeniu po wywalczeniu piłki w polu karnym.
W drugiej połowie Zatoka dołożyła gościom jeszcze 3 gole. Na bramkę uderzał dwa razy Oskar Rynkowski oraz Bartek Tyrawski. W końcówce meczu zaspała nieco obrona i goście zdobyli gola honorowego.

ZATOKA BRANIEWO – PŁOMIEŃ TURZNICA 7-1 (4-0)
SKŁAD: #92 PTAK (46′ SZNAZA)(br), #2 KOCZARA (60′ KOWALCZYK), #3 CHOMKO (73′ RUTKOWSKI A.), #4 KORKLINIEWSKI (70′ JAKIMCZUK K.), #5 KIMSO, #7 RYNKOWSKI, #9 WOLAK Ł.(C) (60′ ŚNIEGOCKI), #10 GRZYB (60′ LICHOŁAT), #11 WOLAK A., #15 TYRAWSKI (77′ KOŁODZIEJSKI), #18 HEBDA (60′ JAKIMCZUK R.),
GOLE:⚽22′ GRZYB,  ⚽23′ KORKLINIEWSKI, ⚽29′ WOLAK Ł, ⚽37′ WOLAK Ł., ⚽49′ RYNKOWSKI, ⚽54′ RYNKOWSKI, ⚽73′ TYRAWSKI,
ŻÓŁTE KARTKI: 31′ GRZYB, 34′ KOCZARA