Pierwszy wyjazdowy mecz tej rundy – kierunek Kętrzyn.

12 sierpnia, 20210

Przed drużyna Zatoki pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Kierunek Kętrzyn.
W Kętrzynie święto. Inauguracja forBET IV ligi na własnym stadionie. Dlatego też, możemy się spodziewać zaciętego meczu. Gospodarze zapewne będą chcieli się dobrze pokazać w tym pierwszym meczu tego sezonu na własnym stadionie.
Podopieczni Adama Fedoruka dobrze rozpoczęli sezon. W Iłowie pokonali pewnie tamtejszą Polonię
0-4. Nie ma to jak dobre wejście w sezon. Dobry początek, wysoka wygrana i atut własnego boiska oraz atmosfera inauguracji sezonu na własnym stadionie, zapowiada nam ciężki mecz.
Kętrzynianie dobrze wystartowali i zapewne będą chcieli podtrzymać dobrą passę.
Ostatnie potyczki z Granicą nie należały do udanych dla zespołu z nad Pasłęki. Zatoka popłynęła w dwóch spotkaniach. Porażka wiosną, 2-3 na Botanicznej i porażka 3-0 jesienią 2020 w Kętrzynie. Boli porażka z wiosny gdy drużyna wygrywała  2-0, by ostatecznie przegrać 2-3. Co ciekawe, boisko w Kętrzynie jest dla naszego zespołu mało szczęśliwe. Zatoka nie wygrała tam spotkania od kilku dobrych sezonów. Czas odczarować tamtejszy stadion i przełamać złą passę nie wygranych spotkań w Kętrzynie.
Pytanie jest, czy nasze „Smoki z Zatoki” będą w stanie popsuć atmosferę inauguracji sezonu w Kętrzynie
i przywieźć dobry wynik. Nasz zespół choć zaliczył falstart w Pucharze Polski jak i na inaugurację ligi to
nie zamierza jechać do Kętrzyna by przyjąć porażkę i wrócić do domu. Trener Piotr Zając, już w komentarzu po przegranym spotkaniu z Concordią, zapowiedział walkę o punkty! Zwycięstwo w Kętrzynie jest w zasięgu Zatoki. Ale wraca jak bumerang kolejny odwieczny problem Zatoki – absencja piłkarzy.
Okres wakacyjny/urlopowy sprawia iż nie wszyscy piłkarze Zatoki są dostępni. Ale już nie raz, trener Piotr Zając udowodnił że potrafi zestawić wyjściową jedenastkę tak by zagrała ona zgodnie z założonym celem. Dochodzi do tego wszystkiego kwestia nowych zawodników w drużynie którym brakuje jeszcze ogrania i wkomponowania się w schematy.
Jak wszyscy kibice, liczymy jednak na doby wynik w Kętrzynie.
Spotkanie zaplanowane na najbliższą sobotę 14.08.
godzina 17:00 Stadion Miejski w Kętrzynie, ul. Bydgoska 20.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.