Najdalszy wyjazd Zatoki.

26 sierpnia, 20210

W najbliższą sobotę (28.08.) Smoki z Zatoki udają się w daleką podróż do Ełku na mecz z tamtejszym Mazurem. Jest to najdalszy wyjazd do rywala z forBET IV ligi.
Po remisowym pojedynku z Polonia Lidzbark Warm., i wywalczeniu (wreszcie) pierwszego w tej rundzie punktu, drużyna z optymizmem udaje sie na mecz wyjazdowy. Po mimo iż na koncie drużyny tylko ten 1 punkt to trener Piotr Zając zadowolony jest z postawy swoich Smoków na boisku. Dotychczasowe mecze pokazały iż Zatokę stać na punktowanie i dobra grę.
Do Ełku, jak i na każdy inny wyjazd, Zatoka zawsze jedzie po punkty. Bez kalkulacji i gdybania. Kibicom zostaje tylko liczyć iż do grania będzie pełny skład, a trener Piotr Zając nie będzie miał bólu głowy z zestawieniem wyjściowej 11.
W poprzednim sezonie każda z drużyn wygrała na boisku rywala. Zatoka wygrała w Ełku 4-6 a Mazur w Braniewie 1-2. Ełczanie po słabej jesieni poprzedniego sezonu udanie odrabiali straty wiosną. Tym samym z dołów tabeli wydostali się na 10 miejsce, tuz za Zatoką która była 9.
Ten sezon ełczanie rozpoczęli od porażki z Motorem Lubawa, w Lubawie 1-0. Następnie na własnym boisku wygrali z Pisą Barczewo 1-0. A w ostatniej kolejce na wyjeździe w Iłowie przegrali z tamtejszą Polonią 4-2. Tak więc podopieczni Pawła Sobolewskiego jak dotąd, uzbierali 3 punkty. Zdobywając 3 bramki tracąc jak do tej pory 5.
Bilans lepszy od naszych Smoków, bo jak wiemy nasza drużyna uzbierała jak do tej pory 1 punkcik z bilansem meczy 0 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. W bramkach 2-5.
Punkty Zatoce potrzebne by wydostać się z dołów tabeli forBET IV ligi. Ale i Mazur punktów za dużo nie ma i na pewno łatwo pola nie ustąpi. Rywale z 3 punktami zajmują 11 lokatę. 3 oczka wyżej od naszych Smoków, które zajmują lokatę 14.
Po rewelacyjnym starcie w poprzednim sezonie ten nie zachwyca. Wszyscy liczymy jednak iż ta „bomba” odpali i drużyna zacznie punktować na miarę swoich możliwości.
Najbliższa okazja już w sobotę o godz. 17:00 w Ełku na stadionie miejskim na ul. Piłsudskiego 27.
Trzymajcie kciuki za Zatokę !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.