Inauguracja ligi na szóstkę!

7 sierpnia, 20230

Bardzo udał się naszemu zespołowi powrót na B4. Inauguracyjne spotkanie i zarazem pierwsze na odremontowanym obiekcie. Smoki z Zatoki pokonały Delfina Rybno 6-0 i pewnie otworzyły sezon 2023/2024.
Spotkanie toczyło się pod dyktando Zatoki a goście ograniczali się do obrony. Jednakże długo kibice zgormadzeni na trybunie w ilości ponad 300 osób musieli czekać na pierwsza bramkę. Dopiero w 43 minucie prowadzenie dla Zatoki i historycznego pierwszego gola na nowym stadionie zdobył Jakub Szpakowski. Należy zauważyć, iż w pierwszej części spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Wolak. faulowany był Marcin Śniegocki.
Worek z golami otworzył się w 49 minucie drugiej połowy i kanonada trwała 18 minut. W tym czasie Smoki z Zatoki strzeliły gościom kolejne 5 goli czym wybili z głowy rywalom granie w piłkę. Jakub Szpakowski dołożył jeszcze w tym spotkaniu 2 gole czym dodatkowo zapisał się w historii braniewskiej piłki. Pierwszy gol i hat-trick na nowym stadionie przy B4. W 68 minucie Rafał Jakimczuk zdobył 6 bramkę a trener Daniel Kogut spokojnie zaczął dokonywać zmian, by gracze z ławki również poczuli smak świętowania i gry w pierwszym meczu Zatoki na nowym obiekcie.
Spotkanie udane wygrane a przed nami kolejne na które już nie możemy się doczekać gdyż gra na takim obiekcie dla drużyny to wielka radość.

 

ZATOKA BRANIEWO – DELFIN RYBNO 6-0 (1-0)
SKŁAD: #1 SZNAZA, #2 KOCZARA, #3 CHOMKO, #6 SZPAKOWSKI, #9 WOLAK Ł., #10 ŚNIEGOCKI, #15 TYRAWSKI,  #17 JAKIMCZUK R.(C),, #19 WOLAK A., #20 WIELICZKO B.,#21 GRZYB,
GOLE: ⚽45′ SZPAKOWSKI, ⚽49′ SZPAKOWSKI. ⚽54′ KOCZARA, ⚽55′ SZPAKOWSKI,⚽65′ GRZYB, ⚽68′ JAKIMCZUK R.,
REZERWOWI: #31 PRUCHNIEWSKI, #5 HEBDA, #8 WIELICZKO D., #13 RUTKOWSKI, #14 MAŁEK, #16 KAZIMIERCZUK, #18 LEWANDOWSKI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.