Derby Zalewu Wiślanego dla Zatoki!

18 października, 20220

Udanie dla Zatoki zakończył się mecz z Barkasem Tolkmicko. W Derbach Zalewu Wiślanego Smoki z Zatoki pokonały rywala zza miedzy 4-0.
Początek spotkania bardzo udany dla naszej drużyny gdyż szybko strzelony gol ustawił grę. Nasz wyborowy strzelec jakim jest w tej rundzie Jakub Szpakowski już w 7 minucie z rzutu karnego, otworzył worek z golami. Niestety na kolejne gole musieliśmy czekać do 55 minuty.
Na to spotkanie trener Daniel Kogut wystawił jedenaste Smoków bez podstawowych kilku graczy. Brakło Marcina CHOMKO który leczy przeziębienie, Rafał JAKIMCZUK który pauzował za kartki oraz brakło Oskara RYNKOWSKIEGO którego zatrzymały sprawy służbowe.
Jednakże jak się okazało, brak ww. zawodników nie wpłynął negatywnie na grę Zatoki. Można powiedzieć iż tolkmiczanie nie sprawili zbytniego kłopotu naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa w tym Derbowym meczu. Przewaga Zatoki była od początku pierwszej połowy i tylko sporadyczne akcje Barkasa ożywiały to spotkanie.
W pierwszej połowie Zatoka mogła schodzić do szatni z lepszym wynikiem jednakże jak to bywa w naszej drużynie skuteczność strzelecka jak zawsze zawodziła.
W drugiej części spotkania, dosyć szybko bo już w 9 minucie drugiej połowy Jakub SZPAKOWSKI, podwyższa wynik spotkania. Co ciekawe był to drugi rzut karny bo sędzia zarządził powtórkę pierwszego rzutu obronionego przez bramkarza gości.  Ale co się później miało okazać … czekał nas kolejny rzut karny! Zatoka kontynuowała ataki i po jednym z nich sędzia w 59 minucie odgwizdał trzeci rzut karny. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin ŚNIEGOCKI. Całość zamknął w 74 minucie Marek WOJTKIEWICZ który juz strzelił gola z akcji. Gra się uspokoiła , trener dał pograc zawodnikom z ławki a Zatoce do końca meczu już nic się nie przytrafiło. Pewne i wysokie zwycięstwo Smoków w Derbach Zalewu na stadionie Zalewu!

ZATOKA BRANIEWO –  BARKAS TOLKMICKO 4-0 (1-0)
GOLE: ⚽
7′ SZPAKOWSKI, 55′ SZPAKOWSKI , 59′ ŚNIEGOCKI, 74′ WOJTKIEWICZ
SKŁAD:
#12 SZNAZA, #2 TREJMAK, #4 KORKLINIEWSKI, #5 KIMSO, #6 SZPAKOWSKI, #8 HEBDA, #9 WOLAK (63′ WOJTKIEWICZ), #10 ŚNIEGOCKI (73′ RUTKOWSKI), #18 LEWANDOWSKI (78′ KAZIMIERCZUK),  #20 WIELICZKO (85′ JAKIMCZUK K.), #21 GRZYB, #22 OPALACH (82′ RUDA)
REZERWOWI:
#92 PTAK, #11 WOJTKIEWICZ, #13 RUTKOWSKI, #14 JAKIMCZUK K., #15 RUDA, #16 KAZIMIERCZUK, #33 PRUCHNIEWSKI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.