LigaDERBY są nasze!!! Błękitni rozbici!

3 października, 20220

Podsumowanie spotkania przez trenera Daniela Koguta.
Cieszymy się ze zwycięstwa w derbach, mecze z Błękitnymi to prestiżowe mecze, tym bardziej że Orneta mieściła się kiedyś w powiecie Braniewskim, od dawna mecze te wywoływały emocje. Mecz zaczął się dobrze dla nas w 13 minucie akcje przeprowadził Oskar Rynkowski i po jego strzale bramkarz Błękitnych odbił piłkę przed siebie i pierwszy do piłki dopadł dobrze ustawiony Marcin Śniegocki. Na 2:0 podwyższyliśmy w minucie 38 z lewej strony dośrodkował Piotr Lewandowski po czym toczyła się walka o piłkę po której Radek Grzyb wystawił piłkę Oskarowi Rynkowskiemu i ten mocnym strzałem z 14m pokonał bramkarza. W 76 minucie sędzia podyktował rzut karny, w polu karnym faulowany był Bogdan Wieliczko i do rzutu karnego podszedł Marcin Śniegocki, Marcin nie wykorzystał jedenastki ale sędzia zauważył że bramkarz gości wyszedł przed strzałem z linii co jest niezgodne z przepisami, do powtórki karnego podszedł Wojtek Kimso i pewnym strzałem pokonał bramkarza. W 80 minucie faulowany w polu karnym został Marek Wojtkiewicz i mieliśmy kolejny rzut karny, do karnego podszedł Bogdan Wieliczko i niestety uderzył obok bramki. Ostateczny cios zadaliśmy w 93 minucie, wynik meczu ustalił Oskar Rynkowski który wyszedł w sytuacji sam na sam po podaniu Marka Wojtkiewicza. W następnej kolejce gramy z Delfinem Rybno, Delfin w ostatniej kolejce zremisował z liderem Constractem Lubawa 4:4 i wiemy że nie będzie to łatwy mecz, lecz zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby wywieść z Rybna kolejne 3 punkty.

ZATOKA BRANIEWO – BŁĘKITNI ORNETA 4-0 (2-0)
GOLE:
13′ ŚNIEGOCKI, 38′ RYNKOWSKI, 76′ KIMSO, 93′ RYNKOWSKI
SKŁAD: #33 PRUCHNIEWSKI, #4 KORKLINIEWSKI, #17 JAKIMCZUK R (70′ HEBDA)., #5 KIMSO, #3 CHOMKO (85′ TREJMAK), #22 OPALACH (60′ WOJTKIEWICZ), #21 GRZYB, #20 WIELICZKO B.,#10 ŚNIEGOCKI (86′ JAKIMCZUK K.), #7 RYNKOWSKI, #18 LEWANDOWSKI (88′ RUTKOWSKI)
REZERWOWI: #12 SZNAZA, #2 TREJMAK, #14 JAKIMCZUK K., #16 KAZIMIERCZUK, #13 RUTKOWSKI, #8 HEBDA
KARTKI ŻÓŁTE: 8′ KORKLINIEWSKI, 38′ LEWANDOWSKI, 66′ JAKIMCZUK R., 88′ JAKIMCZUK K.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.