Derby Powiatu dla Zatoki!

21 października, 20230

Na to spotkanie Smoki z Zatoki czekały ze zniecierpliwieniem od momentu gdy opublikowano terminarz gier klasy okręgowej na rundę jesienną 2023. Nasze drużyny już dawno nie miały okazji spotkać się na murawie w walce o punkty. Choć łączą nas bliskie znajomości po przez byłych i obecnych zawodników to z lekkim dreszczykiem emocji czekaliśmy na ten dzień by rozegrać spotkanie pomiędzy drużyną z Pieniężna i Braniewa.
Do meczu trener Daniel Kogut desygnował praktycznie najmocniejszy skład. Brakło jedynie z podstawowych zawodników Adama Wolaka. Reszt zespołu była gotowa na DERBY POWIATU.
Spotkanie było prowadzone pod dyktando Zatoki. Goście nie wiele mieli okazji by zagrozić bramce Tomka Ptaka. Smoki kontrolowały grę i piłkę zdobywając powoli pole do zdobycia gola. Chwila ta nadeszła w 37 minucie gdy to po doskonałym dośrodkowaniu Bartka Koczary, Łukasz Wolak przepięknym strzałem z główki otworzył mecz. Było 0-1 dla Zatoki i po mimo przewagi takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej mądra gra Zatoki nie pozwoliła gościom na cokolwiek. Do tego 2 gole Oskara Rynkowskiego ustaliły wynik meczu na 0-3. Pierwsze od ponad 15 lat Derby Powiatu dla Zatoki

 

 

WAŁSZA PIENIĘŻNO – ZATOKA BRANIEWO 0-3 (0-1)
SKŁAD: #92 PTAK(br), #2 KOCZARA (75′ KAZIMIERCZUK), #3 CHOMKO (86′ KOWALCZYK), #4 KORKLINIEWSKI, #6 SZPAKOWSKI (86′ OPALACH), #7 RYNKOWSKI, #9 WOLAK Ł.(81′ WOJTKIEWICZ), #15 TYRAWSKI (66′ ŚNIEGOCKI),  #17 JAKIMCZUK R.,(c) (58′ WIELICZKO D.)  #18 LEWANDOWSKI, #20 WIELICZKO, #21 GRZYB,
GOLE:⚽37′ WOLAK Ł ⚽48′ RYNKOWSKI ⚽66′ RYNKOWSKI
ŻÓŁTE KARTKI: #17 JAKIMCZUK R. 50′
REZERWOWI: #1 SZNAZA, A, #8 WIELICZKO D. #10 WOJTKIEWICZ, #11 WOJTKIWICZ, #14 KOWALCZYK, #16 KAZIMIERCZUK, #22 OPALACH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.