Drwęca pokonana nad Pasłęką!

29 października, 20230

Spotkanie z Drwęcą zaplanowaliśmy zagrac w całości przy jupiterach. Choć już nasz zespół grał w świetle jupiterów w meczu z Tęczą Miłomłyn to była to jednak tylko druga połowa. W tym spotkaniu jupitery włączyliśmy od pierwszego gwizdka sędziego. Atmosfera na stadionie mogła i zapewne podobała się kibicom tym bardziej gdyż Smoki z Zatoki pewnie pokonały Drwęcę 3-0.
W tym spotkaniu Zatoka znów przeważała przez dłuższy okres spotkania. Goście mieli nie wiele do powiedzenia na murawie. Sporadyczne ataki nie napędziły strachu naszemu zespołowi. Kibice zobaczyli mądrze i dobrze grający zespół. NA gola jednak czekaliśmy do 20 minuty kiedy to Adam Wolak po zamieszaniu pod bramkowym sparowaną piłkę przez bramkarza rywali skierował do bramki. Był to pierwszy gol ligowy Adama od powrotu do drużyny. Kolejny gol autorstwa Oskara Rynkowskiego padł w 30 minucie i pewnym prowadzeniem Zatoka mogła zejść na przerwę do szatni  gdyż w pierwszej części spotkania już nic się nie wydarzyło. Gościom brakowało argumentu by poważnie zagrozić bramce Dawida Sznazy.
W drugiej części spotkania oglądaliśmy nieco mniej intensywne zawody. Goście próbowali cos ugrać jednakże bez skutecznie. A i Smoki nie mogły nic zmieścić w siatce rywali. W ostatnich minutach spotkania kontra i faul w polu karnym na Marcinie Chomko dał szanse Zatoce na podwyższenie wyniku. Szanse na strzelenie gola z karnego otrzymał Radosław Grzyb. Okazję wykorzystał i Zatoka tym samym pokonał Drwęcę 3-0 gdyż do końca meczu żadna bramka nie padła.

 

ZATOKA BRANIEWO – DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE 3-0 (0-1)
SKŁAD: #1 SZNAZA(br), #2 KOCZARA (85′ KAZIMIERCZUK), #3 CHOMKO, #4 KORKLINIEWSKI (85′ WIELICZKO D.), #6 SZPAKOWSKI ( 90′ WOJTKIEWICZ), #7 RYNKOWSKI (75′ LEWANDOWSKI), #9 WOLAK Ł. (70′ ŚNIEGOCKI), #15 TYRAWSKI,  #17 JAKIMCZUK R.,(c)  #19 WOALK A., #20 WIELICZKO, #21 GRZYB,
GOLE:⚽20′ WOLAK A ⚽30′ RYNKOWSKI ⚽89′ GRZYB
ŻÓŁTE KARTKI: #4 KORKLINIEWSKI 54′
REZERWOWI: #92 PTAK, #5 KOWALCZYK, #8 WIELICZKO D. #10 ŚNIEGOCKI, #11 WOJTKIWICZ, , #16 KAZIMIERCZUK, #18 LEWANDOWSKI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.