DERBY czyli najważniejszy mecz tej rundy.

28 kwietnia, 20210

Już w najbliższą sobotę arcyciekawe spotkanie w forBET IV lidze. Derbowa potyczka Zatoki z drużyną z Ornety. Od dawna spotkania tych drużyn wywołują w regionie dreszczyk emocji wśród kibiców obu drużyn. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Botanicznej 4, o godzinie 15:00.
Niestety ostatnie poluzowanie obostrzeń wchodzi w życie dopiero 15 maja tak więc mecz zostanie rozegrany bez udziału kibiców. Jednakże jak zawsze kibice będa mogli obejrzeć mecz po przez darmową transmisję na platformie TVCOM.pl.
Mecz Zatoka Braniewo – Błękitni Orneta będzie rewanżowym spotkaniem. Mecz w rundzie jesiennej rozegrany w Ornecie zakończył się wysokim wynikiem i przegraną Zatoki  aż 4-0. Teraz przyszedł czas na rewanż i „Smoki z Zatoki” szykują się na ciężkie starcie. Waga spotkania jest duża – mecz Derbowy oraz chęć zrewanżowania się rywalom za dotkliwą porażkę z jesieni dodatkowo podnosi atmosferę i bicie serca.
Drużyna Zatoki po ostatnich perypetiach z nieobecnościami wydaje się iż będzie na sobotę w komplecie. Wszyscy w klubie zdają sobie sprawę iż to najważniejszy mecz tej rundy i po prostu trzeba go wygrać. W ostatnim meczu przy B4 z MKS Korsze piłkarze naszej drużyny wypuścili zwycięstwo z rąk w doliczonym czasie. Był to mecz który drużyna powinna wygrać. Niestety tak się nie stało i dlatego teraz należy uczynić wszystko po stokroć by 3 punkty zostały w Braniewie.
Rywale nie radzą sobie ostatnio dobrze w lidze ostatnie 5 spotkań albo zremisowali albo przegrali. A ostatnie zwycięstwo 1-0 zanotowali jeszcze w zeszłym roku w listopadzie. Błękitni Orneta zajmują w tabeli 13 miejsce i wygląda na to iż spadek realnie zajrzał im w oczy. A więc tym będzie będzie to bardzo ciężkie spotkanie. W sytuacji gdy Tęcza Biskupiec wygrywa mecz za meczem stawia naszych sobotnich rywali pod ścianą. Ostatnie spotkanie ornecianie przegrali u siebie 1-2 właśnie z Tęczą. Można powiedzieć iż był to mecz o 3 punkty. Ornecianie nie mają nic do stracenia a wiec walka będzie zacięta. Tym bardziej gdyż jako drużyna nie tracą dużo bramek, co świadczy iż obrona to solidny filar Błękitnych. Rywale również nie strzelają za dużo bramek a wiec widac problem z formacją ataku. Do tej pory ornecianie zdobyli zaledwie 30 bramek i prócz Warmii która zdobyła jedynie 27 goli, najgorszy wynik w lidze. Liczymy iż ten trend niewielkiej ilości strzelonych bramek zostanie podtrzymany w sobotę i Błękitni nie zdobędą na Botanicznej żadnego gola.
Jak pisaliśmy wyżej mecz zostanie rozegrany bez kibiców jednakże zapraszamy przed telewizory lub komputery gdyż jak zwykle będzie odstępna transmisja. A tym którzy chcą się wybrać na spacer w okolice stadionu zalecamy stosowanie maseczek oraz dystansu społecznego i nie gromadzenia się przy ogrodzeniu stadionu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.