Dawno nie widziany rywal przy B4.

2 września, 20210

W najbliższą sobotę na B4 zawita dawno nie widziana w Braniewie drużyna. Huragan Morąg, bo o nim mowa, od wielu dobrych sezonów grał z powodzeniem, w wyższej klasie rozgrywkowej. Morążanie zameldowali się w forBET IV lidze po nie udanym sezonie w lidze 3.
Nasi sobotni rywale ostatni sezon spędzili jak juz wspominaliśmy w 3 lidze. Zajęli tam 21 miejsce czyli przedostatnie, co spowodowało degradację o ligę niżej. Jednakże morążanie w poprzednich sezonach radzili sobie bardzo dobrze, a w 3 lidze grali nie rozłącznie 13 sezonów od awansu w 2007 roku. W międzyczasie Huragan nawet walczył o awans do 2 ligi. Był to rok 2009. W dwumeczu z Okocimski Brzesko, niestety sromotnie przegrał i kolejnych okazji do gry w 2 lidze już nie było. Za to bardzo dobrze drużyna z Mrągowa radziła sobie w 3 lidze. o czym świadczy jej długi pobyt lidze. Przedostatni sezon zakończyli na dobrym 7 miejscu. A Przeprzeddostatni sezon na miejscu 14.

„Budujemy od nowa praktycznie całą drużynę. Spora część chłopaków, po spadku rozjechała się po Polsce czy po świecie. Chcemy teraz zespół oprzeć na wychowankach i zawodnikach z regionu. […] Chcemy powalczyć i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.” – Tak komentował przed sezonem start swojej drużyny trener morążan – Andrzej Malesa.
Jak widać z wypowiedzi trenera Huraganu, nie są to czcze słowa. Morążanie forBET IV ligę rozpoczęli udanie od skromnej wygranej 0-1, na wyjeździe w Dobrym Mieście. Kolejne spotkanie, podopieczni Andrzeja Malesy zagrali równie udanie. Zwyciężyli na własnym boisku, jak zawsze mocny, Motor Lubawa 3-1. Ostatnie dwa spotkania Huraganu to remisy. 0-0 w Barczewie z Pisą i tydzień temu w Morągu 1-1 z rewelacją ligi Polonią Iłowo.
Morążanie jak do tej pory zgromadzili 8 punktów i zajmują 4 miejsce w forBET IV lidze. 2 zwycięstwa i 2 remisy, 0 porażek.

Huraganu dawno nie było na B4. To zasługa gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Tym samym Zatoka nie miała za dużo okazji do walki o ligowe punkty z morążanami. Ostatnie spotkanie obu drużyn na szczeblu 4 ligi odbyło się w sezonie 2007/08 gdy Huragan szedł po awans. Morążanie wygrali u siebie mecz 4-2. W Braniewie był remis 1-1. Kolejna walka o ligowe punkty między naszymi drużynami to już sezon 2010/11 i 2011/12 gdy to Zatoka zawitała do grona trzecioligowców. Pierwszy, po awansie braniewian do 3 ligi mecz, obie drużyny rozegrały w Braniewie. Spotkanie zakończył się remisem 0-0. Rewanż w Morągu był udany dla Zatoki gdyż pokonała Huragan 1-2. Sezon ten Zatoka zakończyła na bardzo dobrym 8 miejscu a Huragan na miejscu 2 a więc udane zawody wtedy zagrała Zatoka przeciwko wiceliderowi. Kolejny sezon Zatoki w 3 lidze, to dwie porażki z Huraganem. 3-1 w Morągu i 2-4 w Braniewie. Po tym sezonie okazji do gry o ligowe punkty między naszymi drużynami już nie było, gdyż Zatoka wróciła do grona czwartoligowców a Huragan z powodzeniem kontynuował grę w 3 lidze.
Jednakże w między czasie odbył się jeden ważny mecz z Huraganem Morąg w roku 2017. Było to spotkanie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie to rozegrane było w Braniewie i zakończyło się porażką Zatoki, 1-3.

Były Smok na B4. W sobotę, na murawie, w drużynie przeciwnika, będziemy mogli zobaczyć jednego z byłych Smoków. W zespole Huraganu bowiem, gra Jakub Urbański. Jakub w poprzednim sezonie rozgrywał mecze w barwach Zatoki. W przerwie letniej przeszedł właśnie do drużyny z Morąga. Czy obejrzymy go na boisku, okaże się w sobotę.

Jak już wiemy, Zatoka ma nie najlepszy bilans spotkań z Huraganem. Ale przed nami okazja by ten bilans poprawić. Ostatnie zwycięstwo Zatoki nad Huraganem to odległa przeszłość. Czas na zmianę. Drużyna nie opuszcza głowy, Walczy dalej!
Po rozstaniu się z drużyną trenera Piotra Zająca, można powiedzieć iż Zatoka będzie grać w osłabieniu. Okaże się czy odejście trenera będzie szokiem i impulsem do lepszej gry – jak pisał odchodzący Piotr Zając? Oby tak się stało i Zatoka „odpaliła”!
Wszyscy liczymy na nasze Smoki z Zatoki i kibicujemy bez względu na okoliczności!
Wszystkich kibiców zapraszamy już w tę sobotę na B4. Początek spotkania 15:00. Przyjdźcie i wesprzyjcie Zatokę głośnym dopingiem.

 

foto: Laura Piotrowicz
statystyki: 90minut.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.