Do Elbląg po 3 punkty.

28 października, 20210

Po dwóch udanych spotkaniach na własnym boisku czas na wyjazd. Wyjazd niedaleki bo do Elbląga. Tam na ul. Skrzydlatej w niedzielne popołudnie „Smoki z Zatoki” rozegrają spotkanie z rezerwami Olimpii Elbląg.
Spoglądając na ostatnie mecze z elblążanami bywało różnie.
Olimpia gra nieprzerwanie w IV lidze od sezonu 2018/19. Wtedy to z Zatoką elblążanie dwa razy wygrali. Pierwszy mecz u siebie 1-0. Spotkanie rewanżowe w Braniewie zakończyło się wynikiem 1-3 dla Olimpii II. W kolejnym sezonie, a był to sezon COVID-owy obie drużyny rozegrały jedno spotkanie i zwycięsko wyszła z niego Zatoka wygrywają w Elblągu 0-1.
W poprzednim sezonie obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu na własnym boisku. Spotkanie z Olimpią II było inauguracyjnym w tamtym sezonie i Zatoka wygrała je po dobrym spotkaniu 3-2. Rewanż dla elblążan był bardzo udany gdyż rozgrywany jeszcze zimą mecz zaliczany do rundy wiosennej zakończył się pogromem 7-0. Nie miłosiernie męczyli się tamtego wieczoru nasi zawodnicy z elblążanami. Mecz był rozgrywany na sztucznej nawierzchni przy sztucznym oświetleniu. Ten sezon lepiej rozpoczęła Olimpia. Jednakże patrząc na tabelę „Smoki z Zatoki” są z Olimpią II Elbląg w podobnej sytuacji. Olimpia rozpoczęła rozgrywki od efektownej wygranej 3-0 z Mrągowią w Elblągu jednakże już po tygodniu w Korszach uległa 3-1. Zaliczyli podobnie jak nasza drużyna, porażkę z Jeziorakiem w Iławie, ale bardzo wysoką bo aż 6-0. Elblążanie potrafili też i wysoko wygrać w tym sezonie. Pokonali DKS Dobre Miasto 4-0.
Ostatnie spotkanie Olimpia rozegrała w Mławie z Polonią Iłowo. Podobnie jak Zatoka, przegrali, 3-2. Na pewno drużyna rezerw Olimpii będzie chciała się teraz zrehabilitować i na swoim terenie wygrać. Jednakże jak widzimy ze statystyk na własnym boisku elblążanie wygrali zaledwie 3 spotkania. Cóż z tego jak „Smoki” na wyjazdach nic do tej pory nie ugrali. Może teraz przyjdzie ten moment by zapunktować na boisku rywala.
Elblążanie są oczko wyżej w tabeli niż nasze „Smoki”, po mimo takiej samej ilości punktów i bilansu meczy 4-2-6. Natomiast bilans bramkowy na korzyść Zatoki. Zatoka po udanych ostatnich dwóch spotkaniach poprawiła bilans bramek i w porównaniu do Olimpii II jest on znacznie lepszy.
Rezerwy Olimpii to przeciwnik w zasięgu naszej drużyny po warunkiem że nie będą zasilone piłkarzami z pierwszego składu. Wtedy to groźny przeciwnik. Mecze Olimpii II Elbląg są zaplanowane na niedzielę aby elblążanie mogli wzmocnić się zawodnikami z pierwszej drużyny. To sprytne posunięcie. Zatem… W sobotę poprzedzającą mecz Zatoki i rezerw Olimpii, ich pierwsza drużyna rozgrywa spotkanie w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. Zawodników „jedynki” czeka długa podróż powrotna do Elbląga. To że zdążą dojechać to jasne, ale czy będą na tyle wypoczęci aby któryś z nich wsparł drużynę rezerw? …to się okaże.
Elblążanom tak samo jak i naszej drużynie potrzeba punktów aby przybliżyć się do bezpiecznego środka tabeli. Szykuje się zacięte spotkanie. Mimo wszystko nasze „Smoki z Zatoki” stać na kolejną wygraną.
Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 31.10., o godzinie 13:30, na boisku przy ul. Skrzydlatej.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.