W sobotę o punkty z Polonią Lidzbark Warm.

19 sierpnia, 20210

Raczej nie tak wyobrażali sobie start w nowy sezon piłkarze obu drużyn, które w najbliższą sobotę zmierzą się przy B4.
Po bardzo dobrym poprzednim sezonie lidzbarczanie mogli spodziewać się iż lepiej rozpoczną tę rundę! Niestety tak się nie stało i drużyna Polonii zaliczyła podobnie jak Zatoka, lekki falstart. Lidzbarczanie w dwóch spotkaniach ugrali punkt, mimo to jest to ciut lepiej niż to co ugrały nasze Smoki. Polonia, podobnie jak i Zatoka, przegrała swoje inauguracyjne spotkanie w Braczewie z tamtejszą Pisą, 2-1.
Kolejny mecz u siebie, również nie był najlepszy w wykonaniu drużyny z Lidzbarka Warm. Lidzbarczanie zremisowali 2-2 z Polonią Iłowo.
Tak więc w sobotę czeka nas pojedynek drużyn które nie najlepiej rozpoczęły te rozgrywki. a które bardzo potrzebują punktów!
W zespole gości nie było spektakularnych transferów. Polonia raczej nie wzmocniła się, a więc gra dobrze znanym składem z poprzedniego sezonu. Mimo iż bez transferów, drużyna z Lidzbarka Warm. to nadal ta sama solidna ekipa, która w poprzednim sezonie zajęła w tabeli forBET IV ligi 3 lokatę.
Od powrotu do grona czwartoligowców, Polonia wszystkie mecze z drużyną Smoków wygrywa! W pierwszym po awansie sezonie 2019/20, Polonia ograła u siebie Zatokę 2-1. Rewanżu przy B4 nie było, ze względu na przerwanie rozgrywek z powodu COVID. Następne mecze, a to już sezon 2020/21, również wygrała Polonia. Pokonała Zatokę jesienią 2020 przy B4, 1-2. Wiosną w meczu rewanżowym w Lidzbarku Warm. również wygrała Polonia, 2-0. Lidzbarczanie wygrali również ostatnio rozegrany między naszymi zespołami mecz kontrolny na swoim stadionie, 5-0.
Nie ma co tu liczyć iż słabsza forma trwać będzie w drużynie Polonii wieczność. Rywale są świadomi swojego potencjału i tego że czas przełamać złą passę na nie punktującej Zatoce.
Smoki z Zatoki patrzą na ten mecz podobnie jak rywale. Kiedy jak nie teraz, pokonać słabszą Polonię. Tym bardziej iż mecz przy B4.
Czy zatem w najbliższą sobotę o godz. 15:00 przy B4, Zatoka przełamie jeszcze słabszą passe niż rywale? Przekonamy się już niebawem. Obie ekipy potrzebują punktu. Zatoka najbardziej. Kolejna porażka może pogłębić frustracje w drużynie z braku zdobyczy punktowej.
Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich kibiców. Przyjdzcie na ten mecz i wesprzyjcie dopingiem nasze „Smoki z Zatoki”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.