W Rudzienicach na remis.

11 września, 20230

Zdecydowanie boisko w Rudzienicach to nie jest ulubione miejsce naszego zespołu. Jakoś nasze Smoki z Zatoki nie potrafią tam się przełamać. Ostatnie dwa mecze przed tym to 2 porażki. Zespół liczył na przełamanie a przede wszystkim na zwycięstwo ze słabo grającą drużyną Czarnych. Rywale ograniczający się do lakowania i wrzutek w pole karne powinni być łatwi do ogrania. Niestety tak się nie stało. Pomimo sporej przewagi naszego zespołu w Rudzienicach kolejny mecz bez zwycięstwa. Bez zwycięstwa ale i bez porażki. O ile brak porażki cieszy to już brak zwycięstwa z takim rywalem martwi zwłaszcza gdy się posiada taką przewagę w polu.
Rywal nie miał za dużo okazji by pograć jednakże wykorzystała swój całe 2 sytuacje by doprowadzić w tym meczu do remisu. Tym samym zanotował 100% skuteczności.
Smoki z Zatoki nieskuteczne do bólu. Po dobrym zdobyciu przewagi ataki rozbijały się o nogi obrońców lub trafiały w płot. Zatoka zdobyła swoje gole z rzutów karnych. Nic z akcji. Pierwsze karny został podyktowany po faulu na Bartku Tyrawski. Bramkarz gospodarzy podczas interwencji wpadł na Bratka jak TIR w malucha. Rzut  karny wykorzystał Jakub Szpakowski. Druga bramka również po karnym strzelonym przez Jakuba Szpakowskiego. Tym razem rzut karny został podyktowany po zagraniu ręką przez rywali we własnym polu karnym.
Większość spotkania to gra Zatoki i sporadyczne i nie udane ataki gospodarzy. Jednakże to oni po 2 akcjach potrafili zdobyć gole co dało im 100% skuteczności. Taki troche antyfutbol gra drużyna z Rudzienic i trzeba się nauczyć z takimi drużynami grać. Nasz zespół chciał grać w piłkę i to robił. Rywale nie chcieli, ale właśnie na takie zespoły nasza drużyna musi mieć receptę. Tym bardziej iż w zeszłym sezonie Smoki z Zatoki rozegrały z drużyną  z Rudzienic  dwa mało udane mecze. Widać nie najlepiej odrobiliśmy naukę z tamtych spotkań. Kolejna lekcja na wiosnę w Braniewie. Oby tym razem udana.

 

CZARNI RUDZIENICE – ZATOKA BRANIEWO 2-2 (1-1)
SKŁAD: #1 SZNAZA, #2 KOCZARA, #3 CHOMKO, #4 KORKLINIEWSKI, #5 HEBDA, #6 SZPAKOWSKI, #7 RYNKOWSKI, #15 TYRAWSKI, #19 WOLAK A., #20 WIELICZKO (C), #21 GRZYB,
GOLE:⚽17′ SZPAKOWSKI, ⚽63′ SZPAKOWSKI,
REZERWOWI: #12 CHALIŃSKI, #11 WOJTKIEWICZ, #14 MAŁEK, #16 KAZIMIERCZUK, #17 JAKIMCZUK R., #22 OPALACH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.