LigaPomimo słabej gry, Płomień pokonany.

31 października, 20220

Z drużyną Płomienia Smoki z Zatoki jak do tej pory rozegrały jedno spotkanie i tow ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie Zatoka wygrała 1-2. W sobotę  Smoki z Zatoki miały rozegrać z Płomieniem pierwsze spotkanie o ligowe punkty. Drużyna z Turznicy w poprzednim sezonie można powiedzieć że rządziła w lidze. Zajęli oni 4 lokatę na koniec sezonu. W tym sezonie pomimo iż turzniczanie są nisko w tabeli to jest to drużyna dosyć dobrze grająca w piłkę. Tego tez obawiały się Smoki z Zatoki aby nie dać się zbytnio zwieść rywalowi i nie dać się zaskoczyć. Goście przyjechali do Frombork  w bardzo okrojonym składzie. Widać było problemy kadrowe. Na ławce rezerwowych bowiem był tylko jeden zawodnik.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków Zatoki ale nie była to jakoś specjalnie dobra gra. Rywale  próbowali kontrować. Generalnie pierwsza połowa wykonaniu naszej drużyny dosyć chaotyczna. Bez ikry. Zdecydowanie można powiedzieć iż była to jedna ze słabszych pierwszych części meczów naszej drużyny. Na szczęście bez utraty gola.
Druga połowa zaczęła się od trzęsienia ziemi. W 53 minucie sędzia pokazał 2 czerwone kartki. Po jednej dla zawodnika Zatoki i Płomienia. Zaczęło się od walki o piłkę a zakończyło nerwową szarpaniną pomiędzy Marcinem Chomko i Romanem Śnieżawskim. I to oni musieli opuścić boisko po dosyć niezrozumiałej decyzji sędziego. Ta decyzja okazała się dla Zatoki bardziej pomocna. Wykluczenie z gry zawodników bardziej zaszkodziło gościom niż naszym Smokom. 11minut później Zatoka wyprowadziła kontrę tą stroną boiska na której grał u rywali wcześniej wykluczony zawodnik i w 64 minucie po strzale Oskara Rynkowskiego było 1-0 dla Smoków. Zaledwie 4 minuty później Zatoka podwyższyła wynik na 2-0. Piłkę do Jakuba Szpakowskiego dograł Oskar Rynkowski. Goście zabrali się do odrabiania strat jednakże starczyło im sił na zdobycie gola kontaktowego w 79 minucie.
ZATOKA BRANIEWO – PŁOMIEŃ TURZNICA 2-1 (0-0)
GOLE: ⚽
64′ RYNKOWSKI, 68′ SZPAKOWSKI,
SKŁAD: 
#31 PRUCHNIEWSKI, #3 CHOMKO, #4 KORKLINIEWSKI(78′ JAKIMCZUK R.), #5 KIMSO, #6 SZPAKOWSKI, #7 RYNKOWSKI, #9 WOLAK(78′ WOJTKIEWICZ), #18 LEWANDOWSKI(80′ RUTKOWSKI),  #20 WIELICZKO, #21 GRZYB,  #22 OPALACH(78′ KAZIMIERCZUK)
REZERWOWI:
#92 PTAK, #12 SZNAZA #11 WOJTKIEWICZ, #13 RUTKOWSKI, #15 RUDA K., #16 KAZIMIERCZUK, #17 JAKIMCZUK R.
ŻÓŁTE KARTKI: 87′ GRZYB, 16′ WIELICZKO, CZERWONA: 52′ CHOMKO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.