Podsumowanie okresu przygotowań do rundy wiosennej 2023

6 marca, 20230

Meczem DKS Dobre Miasto w dniu 4 marca Zatoka Braniewo zakończyła okres przygotowań do rundy wiosennej 2023. Smoki z Zatoki pomimo ambitnego planu spotkań kontrolnych nie zdołała zagrać ich wszystkim a do tego plany te znacznie się pozmieniały.
Pierwszy mecz kontrolny Zatoka rozegrała z rezerwami Olimpii Elbląg która jest takim „dyżurnym” sparingpartnerem naszych Smoków. Spotkanie nie można zaliczyć do udanych gdyż elblążanie zaaplikowali naszemu zespołowi 3 gole. Nasi piłkarze nie trafili do siatki Olimpii ani razu.
kolejnym meczem sparingowym miało być spotkanie z drużyną Błękitnych Orneta. Jednakże złe warunki pogodowe i nie najlepszy stan murawy na bocznym boisku w Ornecie spowodowały odwołanie tego spotkania.
Następny sparing odbył się zgodnie z planem. Zatoka zagrała z drużyną Żuław Nowy Dwór Gdański. Z Żuławami nasz zespół mierzył się podczas poprzedniej przerwy i wysoko zwyciężył. Tym razem to nowodworzanie byli lepsi i pokonali nasz zespół 3-1.
Kolejne spotkanie Smoków znów nie wyszło zgodnie z planem i trener Daniel Kogut nie chcąc tracić czasu zaaranżował drugi sparing mecz z rezerwami Olimpii Elbląg. Drugi sparing i druga wygrana Olimpii. Tym razem zaaplikowali naszej drużynie 4 gole a Zatoka odpowiedziała jednym trafieniem.
Następny sparing był już bardziej udany dla naszej drużyny. Smoki z Zatoki zagrały z rywalem z za miedzy z Barkasem Tolkmicko. Nasz zespół pokonał Barkas 2-1. Następnym rywalem był kolejny rywal z ligi i zza miedzy Błekitni Orneta. Do pierwszego sparingu nie doszło z powodu pogody ale to spotkanie sie odbyło i nasze Smoki pokonały ornecian 3-0.
Ostatnim sparingiem był mecz w Bartoszycach z czwartoligowym DKSem Dobre Miasto. Zatoka przegrała ten mecz 3-0.
Bilans tych spotkań nie należy do najlepszych. Zatoka wygrała zaledwie 2 mecze a 4 przegrała. Bilans bramkowy 7 – 14. Wiadomo iż w meczach kontrolnych to nie wynik gra główną rolę jednakże taki bilans może martwić. Mimo to liczymy na udany start i dobry sezon naszej drużyny pod wodzą trenera Daniel Koguta.
Pierwszy gwizdek 11 marca o godzinie 14:30. na boisku we Fromborku przy ul. Młynarskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.