Piękna gra nie wystarczy aby wygrać mecz.

3 kwietnia, 20230

Do Rudzienic Smoki z Zatoki jechały podbudowany wysokim zwycięstwem nad Radomniakiem. 6 goli strzelone w ostatniej kolejce cieszyło i zmazało plamę porażki w Zwierzewie.

Jednakże Czarni z Rudzienic również podbudowali się w ostatnim meczu i to dosyć solidnie gdyż wygrali z liderem na ich boisku 2-3. Tym samym mieliśmy na boisku 2 ekipy silnie wierzące że to one właśnie wygrają. A  ze w tej grze zwycięzca może być tylko jeden czekał nas mecz walki.

Po pierwszej połowie nie dało się stwierdzić iż była tam jakaś walka. Gospodarze cofnięci i przyczajeni czekali na błędy naszej drużyny. Zatoka prowadziła i kreowała grę a gospodarze wycofani skupieni na przerywaniu i wybijaniu naszej drużyny z rytmu. Oczywiście sytuacje były. Niestety jak to bywa w przypadku naszej drużyny brak było wykończenia choć Jakub Szpakowski czy Kacper Korkliniewski mieli takie setki  że aż dziw bierze że to nie wpadło. Pierwsza połowa bez efektów bramkowych z jednej i drugiej strony. O ile Zatoka sytuacji kilka miała o tyle gospodarze nie zagrozili bramce Tomka Ptaka. Praktycznie gospodarze nie mieli za dużo sposobności aby wyjść z własnej połowy.

W drugiej połowie Zatoka kontynuowała swoją grę i parła do zdobycia bramki. Gospodarze wycofani czekający na dogodny moment aby skontrować. Niestety ta taktyka dała efekt w 63 minucie. Po błędzie obrony zawodnik gości urwał się i wpakował piłkę do siatki. Nie pomógł tutaj Tomek Ptak.
Dalsza część spotkania to próby doprowadzenia do zmiany wyniku przez naszych piłkarzy. Niestety nie przyniosły one efektów i po całkiem dobrej grze nasza drużyna poniosła drugą tej wiosny porażkę na wyjeździe.

 

CZARNI RUDZIENICE –  ZATOKA BRANIWEO 1-0 (0-0)
SKŁAD: #92 PTAK, #3 CHOMKO (60′ TREJMAK (79′ KOGUT)), #4 KORKLINIEWSKI (84′ KAZIMIERCZUK), #6 SZPAKOWSKI,  #8 HEBDA, #11 KOZAK,  #13 RUTKOWSKI (46′ OPALACH), #14 MAŁEK #17 JAKIMCZUK R(C).#20 WIELICZKO, #21 GRZYB
REZERWOWI:
#12 SZNAZA, #2 TREJMAK, #9 WOLAK, #10 ŚNIEGOCKI, #15 TYRAWSKI, #18 KOGUT, #22 OPALACH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.