Kolejny trudny rywal.

9 września, 20210

Najbliższe spotkanie naszych Smoków to wyjazd do Iławy i pojedynek z Jeziorakiem. Niemiłosierny terminarz wyznacza naszej drużynie kolejnego mocnego rywala.
Jeziorak jak co roku mierzy wysoko i choć ciśnienie na awans jest tam duże to w rezultacie ostatnie kilka lat nie udaje się iławianom awansować. Duże miasto, klub z niezłą ligową przeszłością a więc i marzą w Jezioraku by wrócić do grania na wyższym szczeblu rozgrywek. Czego im szczerze życzymy.
Ostatnie spotkania z Jeziorakiem, Zatoka rozgrywała z rożnym powodzeniem. Cofnijmy się do sezonu 2018/19. Wtedy to w dwumeczu każda z drużyn wygrała spotkania na własnym boisku. W Braniewie Zatoka wygrała 3-2. W Iławie Jeziorak pokonał Zatokę 3-0. Sezon 2018/19, Jeziorak zakończył na miejscu 3 a Zatoka na miejscu 11. W sezonie pandemicznym, tym niedokończonym Zatoka z Jeziorakiem rozegrały tylko jedno spotkanie. Przy B4 Smoki dostały sromotne lanie przegrywając 2-7. W tym nie dokończonym sezonie iławianie uplasowali się na 2 lokacie a Zatoka na miejscu 13. Był to bardzo słaby sezon dla Smoków. W poprzednim sezonie Zatoka z Jeziorakiem zagrały dobre zawody, w których to na terenie rywala Smoki sprawiły nie lada niespodziankę wygrywając 1-5. Natomiast mecz rewanżowy w Braniewie bez sensacji, rywalom nie udało się odgryźć z dotkliwą porażkę z jesieni i drużyny podzieliły się punktami. Było 1-1. Ostatecznie po dobrej wiośnie i słabej jesieni Zatoka uplasowała się na miejscu 9 a iławianie zagrali sezon odwrotnie. Po kiepskim starcie ostatecznie na końcu sezonu zajęli 5 lokatę forBET IV ligi.
Sezon 2021/22 iławianie zaczęli bardzo udanie. Inauguracyjne spotkanie na własnym stadionie wygrali dobrą różnicą bramek. Pokonali Błękitnych Pasym 4-0. Kolejne spotkanie również na własnym boisku wygrali lecz mniejszym stosunkiem bramek. Pokonali DKS Dobre Miasto 1-0. Na wyjeździe iławianie również zaprezentowali się bardzo dobrze, gdyż wygrali w Lubawie, a więc na ciężkim terenie 1-3. Ostatni mecz Jezioraka to już porażka z Pisą Barczewo. Iławianie przegrali ten mecz jedynie 0-1. Jak do tej pory więc, iławianie uzbierali w lidze 9 punktów i zajmują 4 miejsce forBET IV ligi. Mają za sobą 4 mecze z których 3 zwycięskie i jedna porażka. Jak do tej pory strzelili 8 goli tracąc 2. Iławianie mają zaległe spotkanie do rozegrania z Polonią Iłowo.
W zeszłą sobotę iławianie nie grali, za to świętowali swoje 75-lecie meczem z Lechią Gdańsk. Najlepszego Jeziorak!
Jak będzie w sobotę pod wodzą nowego trenera? Dodajmy iż będzie to to tak naprawdę pierwszy mecz trenera Daniela Koguta który mógł przepracować z drużyną kilka treningów. Była to pierwsza okazja by trener zapoznał się z zawodnikami i zobaczył jak pracują na treningach. Czy i kiedy trener Kogut odciśnie swoje „piętno” na drużynie zobaczymy obserwując grę naszych „Smoków”. Najbliższa okazja, po mimo wyjazdu drużyny do Iławy, już w sobotę!.
Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 16:00 na stadionie Jezioraka Iława, ul. Sienkiewicza 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.