Gramy i pomagamy.

2 sierpnia, 20210

https://fb.watch/77O4gR1yGP/

Jak już zapewne zauważyliście na zdjęciach, nasi piłkarze wczoraj zagrali w nowych strojach, na których widniało logo i nazwa Fundacja Hospicyjna. ❤️We czwartek przedstawiciele naszego klubu, spotkali się w Gdańsku w siedzibie Fundacji by rozpocząć całkiem nowy etap w historii Zatoki Braniewo.

👉🏻 Gramy i wspieramy, do czego i Was wszystkich zachęcamy.
Bo Fundacja Hospicyjna ❤️opiekuje się ciężko chorymi dziećmi i osobami dorosłymi oraz ich bliskimi. W ciągu roku to ponad 1000 osób w dwóch hospicjach domowych (dla dzieci i dorosłych) oraz w domu hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Troszczy się także o rodzeństwo dzieci chorych oraz o dzieci osierocone, zapewniając im pomoc w ramach programu Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Wspiera opiekunów rodzinnych osób nieuleczalnie chorych i u kresu życia, budujemy dla nich Centrum Opieki Wytchnieniowej. Opieka hospicyjna to również wsparcie rodzin pacjentów w trakcie trwania choroby, a także wsparcie dzieci i dorosłych w żałobie. To wielu ludzi, którzy liczą na pomoc i opiekę w najtrudniejszych dla siebie chwilach.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu – w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizuje Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, największe i najstarsze hospicjum na Pomorzu. Działa od niemal 40 lat i składa się z trzech hospicjów: Hospicjum Domowego dla Dzieci, Hospicjum Domowego dla Dorosłych oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dorosłych przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.