Derby Powiatu dla Zatoki!

26 maja, 20240

Święto jakim były DERBY POWIATU wypadły bardzo udanie dla Zatoki. Tego dnia na B4 udało się wszystko. Była wspaniała pogoda jeszcze lepsza atmosfera na trybunach i zwycięstwo Smoków przy świetle jupiterów.
Świetny mecz, który rozpoczął się o 19:47 a przyglądało mu się ponad 500 kibiców z Braniewa i z Pieniężna.
Pomimo iż Wałsza Pieniężno to nasz zaprzyjaźniony klub to o układaniu się nie było nawet mowy.
Zatoka szybko bo już w 12 minucie objęła prowadzenie po golu Kacpra Lichołata. I trzeba powiedzieć iż spotkanie było pod kontrolą naszej drużyny. Kolejny gol padł w 34 minucie a jego zdobywcą był Oskar Rynkowski. Oskar jeszcze w drugiej połowie dołożył 2 trafienia. Goście z Pieniężna odpowiedzieli tylko 1 golem ale za to dosyć urokliwym bo bezpośrednio z rzutu wolnego. Nie bez pomocy Dawida Sznazy który dosyć kiepsko ustawił w tej sytuacji mur. Mecz Zatoka kończyła grając w 10 gdyż Marcin Chomko obejrzał czerwo po nierozważnym faulu na nogi zawodnika Wałszy. Jednakże nic strasznego się nie wydarzyło pod czas tego osłabienia i nasz zespół ostatecznie wygrał DERBY POWIATU 4-1. Spotkanie udane, zarówno dla drużyny jak i dla kibiców którzy mogli w sobotni wieczór przy świetle jupiterów rozkoszować się piłką nożna w wykonaniu drużyn z powiatu braniewskiego.

ZATOKA BRANIEWO – WAŁSZA PIENIĘŻNO 4-1 (4-1)
SKŁAD: #92 PTAK(br)(72′ SZNAZA), #3 CHOMKO, #4 KORKLINIEWSKI,#5 KIMSO, #7 RYNKOWSKI, #9 WOLAK Ł.(66′ ŚNIEGOCKI), #10 GRZYB (89′ TREJMAK), #15 TYRAWSKI(82′ HEBDA.), #17 JAKIMCZUK R.(C)(89 JAKIMCZUK K.), #20 WIELICZKO(77′ KOCZARA), #21 LICHOŁAT(85′ RUTKOWSKI)
GOLE: ⚽12′ LICHOŁĄT,⚽34′ RYNKOWSKI, ⚽55′ RYNKOWSKI, ⚽69′ RYNKOWSKI
ŻÓŁTE KARTKI: 31′
KIMSO, 71′ KIMSO,
CZERWONE KARTKI:  77′ CHOMKO,
REZERWOWI: #1 SZNAZA, #2 KOCZARA, #13 RUTKOWSKI A., #18 HEBDA #13 JAKIMCZUK K., #25  ŚNIEGOCKI, #26 TREJMAK,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.