Zwycięstwo nad Drwęcą.

12 września, 20220

Podsumowanie wygranego spotkanie w Nowym Mieście Lubawski, przez trenera Daniela Koguta.
„Cieszymy się ze zwycięstwa odniesionego na wyjeździe. Mecz mimo wysokiego wyniku nie był łatwy. Pierwsza połowa to mecz walki. Stworzyliśmy więcej sytuacji do zdobycia bramki to trzeba przyznać że Drwęca z kontry miała dogodną sytuację a także zagrażała nam ze stałych fragmentów gry. Po jednym z rzutów różnych zawodnik Drwęcy uderzył piłką w poprzeczkę. Na szczęście dla nas mecz otworzył się przed przerwą po akcji w której Kuba Szpakowski zbieg z piłką ze skrzydła do środka po czym oddał piłkę Oskarowi Rynkowskiemu a ten uderzył zza pola karnego, bramkarz zbił piłkę przed siebie ale tam stał dobrze ustawiony Radek Grzyb i to on jest autorem bramki na 0:1. Do przerwy wynik 0:1.
Po przerwie zaczęliśmy grać odpowiedzialnie, wiedzieliśmy że mamy 1:0 i że trzeba wybronić co się da a okazję do strzelenia bramki się pojawią. W 60 minucie Radek Grzyb po indywidualnej akcji położył bramkarza lecz z linii bramkowej piłkę wybił obrońca. Na szczęście  piłka wróciła do Radka i przy dobitce gospodarze byli bezradni, mieliśmy 0:2. Minutę po tej bramce po zamieszaniu w polu karnym piłka spada pod nogi stojącego na 16 metrze przeciwnika Kuby Szpakowskiego, ten uderza piłkę z woleja i piłka wpada do bramki jest 0:3. W 81 minucie indywidualny popis daje dobrze dysponowany Kuba Szpakowski i w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza. Przy stanie 0:4 w polu karnym faulowany został zawodnik Drwęcy ale dobrze w tym dniu był dysponowany Łukasz Pruchniewski, który wyczuł intencje strzelającego i obronił rzut karny. Wynik na 1:4 gospodarze ustalili w 88 minucie meczu po tym jak po rzucie wolnym piłkę obronił Pruchniewski lecz w miejscu w które skierował piłkę nie było naszego zawodnika i zawodnik Drwęcy po dobitce strzelił bramkę. Końcówka spotkania to dużo chaosu w naszej grze, i nad tym musimy popracować żeby być skoncentrowani i dobrze zorganizowani od początku do końca.”
W sobotę gramy ze Startem Nidzica zapraszamy sympatyków do Fromborka na godzinę 16:00.
DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE – ZATOKA BRANIEWO 1-4 (0-1)
SKŁAD: Pruchniewski #33, Korkliniewski #4, Szpakowski #6, Rynkowski #7, Wolak #9 (65′ Kogut), Rutkowski #13, Jakimczuk R. #17 (82′ Trejmak), Lewandowski #18, Wieliczko #20, Grzyb #21 (70′ Hebda), Opalach #22 (80′ Ruda)
REZERWOWI: Sznaza #12, Trejmak #2, Hebda #8, Ruda #15, Kogut #19
GOLE: 42′ i 60′ Grzyb, 61′ i 81′ Szpakowski
KARTKI: 48′ Grzyb, 77′ Lewandowski, 87′ Korkliniewski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MKS ZATOKA BRANIEWO

ZATOKA Braniewo_200

Najlepszy klub nad Pasłęką.

AKTUALNOŚCI

© copyright MKS Zatoka Braniewo. Wszystkie prawa zastrzeżone.