W sobotę z Mazurem Ełk.

27 maja, 20210

Jesienią Zatoka miał bardzo udaną rundę. Większość spotkań wygranych a więc i jest do czego wracać. Tym razem wracamy do spotkania z Mazurem Ełk. Rozegraliśmy je 10 października i był to udany mecz z dużą ilością bramek i happy endem dla Zatoki. Wtedy to po trzech porażkach drużyna zanotował zwycięstwo w Ełku 4 – 6. Przyznać trzeba iż jesienią ełczanie nie grali dobrej piłki i notowali głównie porażki.
Był to udany rewanż za mecz w poprzednim przerwanym sezonie gdzie „Smoki z Zatoki” zaliczyły knock-out w Ełku, „przyjmując 5 gongów” a strzelając tylko jednego. W tamtym przerwanym sezonie nie dane nam było rozegrać meczu rewanżowego.
Ten sezon szczęśliwie gramy i spokojnie skończymy. Jak skończymy to pokażą ostatnie mecze i taki jak ten – w tę sobotę z Mazurem Ełk.
Mazur Ełk wiosną. Wiosna należy do ełczan ale jesienią Mazur grał w nie najlepszym stylu i uplasował się w dole tabeli. Wiosną natomiast ełczanie grają solidną piłkę i wspinają się w tabeli aby wygrzebać się ze strefy spadkowej. A sytuacja w tym sezonie przy spadku kilku drużyn z regionu, z 3 i nawet 2 ligi, bardzo komplikuje sytuację praktycznie połowie tabeli forBET IV ligi. Dlatego też przed nami trudny przeciwnik, przeciwnik podwójnie zmotywowany. Przedw wszystkim grają o życie oraz by się zrewanżować za porażkę z Ełku. Wiosną ełcka drużyna jest nie do poznania. Zbiła już kilka drużyn z czuba tabeli. Polonie Lidzbark Warm 4-1, Granicę w Kętrzynie 0-4 i zremisowali z liderem 2-2 oraz z mocną tej wiosny Tęczą Biskupiec .
Jak widać jest moc. I jest się czego obawiać. Mazur obecnie zajmuje 12 lokatę z 37 punktami tracąc do Zatoki punktów 9. Ale wróżymy Mazurowi dobrą pozycję gdyż mają bardzo dobry terminarz. Przed nimi mecze ze znacznie słabszymi rywalami a więc na pewno będą punktować i to z pewnością za 3. Liczymy jednak iż stanie się to PO! meczu w Braniewie. 😉
Kilka statystyk. W poprzednim roku Pan Andrzej Janicki z Mazura Ełk na łamach fan page-a Mazura przygotował świetny bilans meczy między naszymi drużynami. Warto to przypomnieć, przed jutrzejszym spotkaniem obu drużyn.
📆 02-11-1986 Ełk III liga / Mazur – Zatoka 1:2 (1:1)
📆 21-06-1987 Braniewo III liga / Zatoka – Mazur 1:1 (1:0)
📆 06-09-2008 Braniewo IV liga war-maz / Zatoka – Mazur 5:2 (1:1)
📆 01-05-2009 Ełk IV liga war-maz / Mazur – Zatoka 1:0 (0:0)
📆 28-08-2010 Ełk III liga podlasko-war-maz / Mazur – Zatoka 3:1 (1:0)
📆 09-04-2011 Braniewo III liga podlasko-war-maz / Zatoka – Mazur 0:3 (0:1)
📆 14-08-2013 Braniewo IV liga war-maz / Zatoka – Mazur 1:1 (0:1)
📆 29-03-2014 Ełk IV liga war-maz / Mazur – Zatoka 4:3 (1:1)
📆 26-10-2019 Ełk IV liga war-maz / Mazur – Zatoka 5:1 (1:0)
📆 10-10-2020 Ełk IV liga war-maz / Mazur -Zatoka 4:6 (1:2)
👉 5 Zwycięstw  Mazura
👉 2 Remisy
👉 3 Zwycięstwa Zatoki
⚽ 25:20 na korzyść Mazura.
W sobotę o 15:00 poznamy kolejny wynik do tej statystyki. Zapraszamy serdecznie na B4!