Udany start !

24 marca, 20210

Udany start zanotowała drużyna Zatoki w ubiegłą sobotę. Wygraną 3 – 0 zakończyło się pierwsze spotkanie ligowe tego roku. Było to także pierwsze spotkanie tej rundy. Zatoka Braniewo miała się wcześniej zmierzyć z Motorem Lubawa w zaległym meczu rundy jesiennej oraz z Ossą Biskupiec Pomorski w Pucharze Polski. Jednakże ze względu na obostrzenia związane z COVID mecze te nie odbyły się.
Termin 20 marca wydawał się nie zagrożony ale pogoda sprawiła nie lada niespodziankę. Dzień wcześniej nad miastem przeszła śnieżyca która równo pokryła śniegiem nie tylko sam stadion i murawę ale i dużą część naszego regionu. Na szczęście sobota okazała się bardzo słoneczna i do godz. 15:00 murawa boiska nadawała się do grania, gdyż stopniał cały śnieg.
Drużyna długo czekała na możliwość pogrania na prawdziwej murawie. Klub od dłuższego już czasu zmaga się z problemem braku pełnowymiarowego boiska z naturalną trawą, co rzutuje na jakość treningów. Mimo tych problemów udało się drużynie dość dobrze przygotować do spotkania.
Przeciwnik mało wymagający jednakże po długiej przerwie i okresie spotkań kontrolnych rozgrywanych tylko na sztucznej murawie, mogło być różnie.
Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i spokojnie rozegrali to spotkanie. Na pierwszego gola czekaliśmy do 41min. Za sprawą dośrodkowania Jakuba Szpakowskiego piłkę do bramki uderzył Łukasz Wolak która jeszcze odbiła się o zawodnika z Olsztyna.
Kolejne bramki to już druga połowa i obydwie po strzale Marcina Sawickiego. Pierwszy gol po dobitce strzału Oskara Rynkowskiego w 59min. Kolejny gol w wykonaniu Marcina to wyjście w uliczkę i sytuacja sam na sam z bramkarzem w której to lekką podcinką umieścił on piłkę w bramce Warmii- była 69min.
trener widząc mądrą gre Zatoki i brak zagrożenia ze strony przeciwnika dokonał zmian.
Na boisku pokazali się rezerwowi. W końcówce spotkania doszło do nie typowej sytuacji bo oto sfaulowany został Daniel Jastrzębski który poprosił o zmianę. A że na ławce rezerwowych został tylko bramkarz Tomasz Ptak to on zaliczył występ w polu.
ZATOKA BRANIEWO – WARMIA OLSZTYN 3- 0
Gole dla Zatoki: 41 Łukasz WOLAK, 59′ i 69′ Marcin SAWICKI