Transferowe Info.

17 marca, 20220

W raporcie po okresie przygotowawczym uchyliliśmy rąbka tajemnicy i wspomnieliśmy kto przybył a kto ubył z drużyny „Smoków”. Informację uzupełniamy gdyż wyklarowała się sytuacja i oficjalnie zostały podpisane niezbędne do transferów dokumenty.
Jednakże zanim o nowych „Smokach”, najpierw mniej miłe wiadomości
czyli ubycia z drużyny.
Na pewno wiosną nie zobaczymy Wojtka KIMSO którego obowiązki służbowe poza granicami kraju wyeliminowały z jakiegokolwiek grania w piłkę. Przerwę w graniu zrobił sobie młodszy Piotr LEWANDOWSKI który wyjechał za granicę. Do domu powrócił i tym samym zakończył grę w naszym klubie Nikita SABANOV. Od dłuższego czasu poza graniem jest Bartek KOCZARA, którego sprawy rodzinne uniemożliwiają grę w piłkę. Ku zaskoczeniu wszystkich z gry zrezygnowali nasi bramkarze. Tomasz PTAK oraz Jakub KOSOWSKI, którzy do niedawna z powodzeniem reprezentowali barwy Zatoki, postanowili zawiesić rękawice na gwoździu. To duża strata dla drużyny stracić tak doświadczonego zawodnika jakim jest Tomasz PTAK. Mimo to liczymy iż Tomek zmieni zdanie i wróci do gry w piłkę i do Zatoki. Do tego wszystkiego dochodzi niepewna sytuacja polityczna która rzutuje na życie i obowiązki niektórych z naszych piłkarzy. Nie jest tajemnicą iż wielu z nich nosi mundur i dzielnie służy naszemu krajowi. Niestety dla klubu ich obowiązki służbowe rzutują na siłę i formę całej drużyny Zatoki Braniewo. Zapewne i w tej zbliżającej się rundzie wiosennej będziemy zmagać się z tym problemem… ale oby jak najrzadziej!
Jednakże przejdźmy do milszych wiadomości. Wzmocnienia drużyny. Niestety spektakularnych transferów brak ale było blisko.
W tej rundzie zarejestrowani do pierwszej drużyny zostali juniorzy. To jedyna okazja by nabierali doświadczenia i ogrywali się w poważniejszej piłce. Tym bardziej iż ich roczniki, a mowa tu o rocznikach 2004 i 2005 dzielnie stają do walki na czwartoligowych boiskach Warmii i Mazur. Dlatego też zostali zarejestrowani i powołani do pierwszej drużyny „Smoków” następujący juniorzy: Oskar GRABOWSKI, Mateusz PIASECKI, Olaf RUTKOWSKI, Dawid SZNAZA i Sebastian ŚWIDERSKI.
Mamy nadzieję iż młodzież z ochotą przystąpi do ciężkiej pracy by swoim talentem pomóc drużynie Zatoki w zmaganiach na boiskach Warmii i Mazur.
Kolejnym wzmocnieniem drużyny na jakie postawił trener Daniel Kogut są zawodnicy z drugiego zespołu Zatoki Braniewo. Do tej pory zawodnicy rezerw rzadko zasilali pierwszą drużynę, jednakże teraz trener Daniel Kogut w indywidualnych rozmowach przekonał kilku zawodników aby wsparli pierwszy zespół i pomogli w walce o ligowe punkty. Tym samym do drużyny dołączyli; Patryk PROCHNA, Kamil HEBDA, Kamil JAKIMCZUK którzy rozegrali kilka spotkań w ramach gier kontrolnych. Do drużyny powróci Marcin ŚNIEGOCKI.
Ponad to do zespołu dołączyli zawodnicy pozyskani z innych klubów.
W sytuacji gdy dwaj nasi bramkarze zrezygnowali z gry do pierwszej drużyny dołączy Karol BOROWY z Błękitnych Orneta, który przechodzi na zasadzie transferu definitywnego. Karol będzie rywalizował w bramce z Dawidem Roszkowskim. Do drużyny dołączy również zawodnik Syreny Młynary – Krystian KOWZAN. Krystian jest napastnikiem i wzmocni formację ataku. Kolejnym piłkarzem który dołączy do drużyny 'Smoków” jest – Bartosz MOWCZYN z Olimpii II Elbląg. Bartosz przychodzi do Zatoki jako transfer czasowy, czyli do końca rundy. Bartosz wzmocni linię obrony.
Oczywiście nie wszystkie transfery udało się zamknąć dla Zatoki pozytywnie. Po mimo chęci ze strony klubu nie było woli ze strony zawodników lub ich klubów. Zatoka to nie PSG, sponsor główny to nie Fly Emirates a Braniewo to nie Paryż abyśmy mogli pozwolić sobie na duże wydatki z tytułu transferów. Jednakże zapewniamy iż klub wraz z trenerem Danielem KOGUTEM uczynili wszystko co mogli by wzmocnić zespół tak, aby powalczył wiosną o ligowe punkty a kibicom przyniósł dużo pozytywnych emocji.
Przed kibicami jeszcze tradycyjna prezentacja poszczególnych zawodników która przeprowadzimy za pośrednictwem naszych social mediów. Śledźcie nasze profile i wspierajcie „Smoki z Zatoki”!