Kolejny mecz o 6 punktów.

11 listopada, 20210

Tak niestety wyszło w tej rundzie iż „mecze na szczycie” gramy z drużynami z dołu tabeli. Nie rozpieszczają nas nasi piłkarze tej jesieni jeśli chodzi o punkty. Kolejny bardzo ważny mecz o punkty dla „Smoków”. Kolejny  o 6 punktów!
Z bezpośrednimi rywalami z tabeli zagrożonymi spadkiem, jak na razie wygraliśmy tylko trzy mecze. Z czego jednemu z rywali, DKS Dobre Miasto udało się nieco odbić od dna tabeli. Niestety Zatoka nadal tkwi w miejscu po porażce w Elblągu i z Mrągowią. Drużyna nadal potrzebuje punktów. Podobnie zresztą jak i korszanie.

MKS Korsze ma 4 punkty mniej od naszych „Smoków” i zajmują przedostatnią lokatę w tabeli. Korszanie uzbierali dotychczas 10 punktów. Wygrali 3 spotkania, 1 mecz zremisowali i 10 razy przegrali. Bilans bramkowy podopiecznych Aleksandra Lipowskiego to 16-40!. Korszanie stracili w lidze najwięcej goli. MKS Korsze podobnie jak Zatoka najlepiej punktuje na własnym boisku. W Korszach właśnie, MKS wygrał wszystkie swoje 3 spotkania. Jeden punkt korszanie wywalczyli w remisowym meczu z Błękitnymi w Pasymiu. Nasi sobotni rywale ostatnie swoje spotkanie rozgrywali w Mławie z Polonią Iłowo. Podobnie jak Zatoka przegrali, jednakże zdołali zaaplikować rywalowi 3 gole, tracąc 5. Natomiast w przedostatnim spotkaniu korszanie u siebie pokonali nieznacznie Pisę Barczewo. Biorąc pod uwagę iż Zatoka nie wygrała na wyjeździe ani jednego spotkania a podopieczni Aleksandra Lipowskiego najlepiej punktują w Korszach należy obawiać się o wynik tego spotkania. Mimo to wszyscy liczymy na przełamanie. Do gry wróci Rafał Jakimczuk, Radosław Grzyb oraz najprawdopodobniej Ci z zawodników Zatoki którzy ze względów służbowych nie mogli grać w ostatnich meczach.
Mecz w Korszach zakończy rundę jesienną.
Pojedynki z korszanami nie należą do łatwych. W meczach między oboma zespołami to korszanie częściej byli górą. Zatoka mierzy się w MKS Korsze od lat w ramach rozgrywek czwartoligowych. Ale były i mecze o punkty na poziomie 3 ligi. MKS Korsze przebywał w 3 lidze znacznie dłużej niż Zatoka. Korszanie gości tam 6 sezonów, awansując zresztą razem z Zatoką. Zatoka zabawiła tylko 2 sezony. W tamtym czasie drużyny spotkały się oczywiście 4 razy. Bilans lepszy dla „Smoków” 2 zwycięstwa 1 remis i 1 porażka. W pierwszym meczu, trzecioligowych zmagań Zatoka wygrała w Braniewie 2-1. Rewanż w Korszach Zatoka przegrała 5-2. W następnym, spadkowym dla Zatoki sezonie w Braniewie padł remis 1-1, ale w Korszach Zatoka wygrała 2-4. Bilans bramkowy tych trzecioligowych pojedynków to 9-9.
MKS Korsze powrócił w sezonie 2016/17 do grona czwartoligowców i w tym gronie gra do dziś.
Jak wyglądały mecze o punkty z Zatoką od tamtego sezonu.
Sezon 16/17 MKS Korsze – Zatoka 1-4 / Zatoka – MKS Korsze 1-3
Sezon 17/18 MKS Korsze – Zatoka 3-0 / Zatoka – MKS Korsze 4-1
Sezon 18/19 MKS Korsze – Zatoka 4-2 / Zatoka – MKS Korsze 1-1
Sezon 19/20 MKS Korsze – Zatoka 2-1 / Zatoka – MKS Korsze nie rozegrano ze względu na COVID
Sezon 20/21 MKS Korsze – Zatoka 1-0 / Zatoka – MKS Korsze 2-2
Bilans zdecydowanie dla naszych sobotnich rywali. Oby w tę sobotę „Smoki” poprawiły statystyki na korzyść Zatoki.
Co ciekawe, jak widać ze statystyk, w Korszach gramy zawsze pierwszy mecz jesienią 😉
W tym sezonie układ spotkań obu drużyn identyczny jak w poprzednich latach. Znów „Smoki z Zatoki” jadą do Korsz jesienią a korszanie zagrają w Braniewie latem.
Ostatnie zwycięstwo Zatoki w Korszach to odległy rok 2016! Czas to zmienić! Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 13:00 na stadionie w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39.

źródło: 90minut.pl