Wygrana z Unią po trudnym meczu.

28 września, 20240

W tym spotkaniu Smoki z Zatoki nastawiły się na łatwe zwycięstwo, gdyż rywale jak dotąd bardzo słabo spisywali się na boiskach Klasy Okręgowej Grupy 2. Suszanie zaledwie z 3 punktami na koncie  i jednym zwycięstwie stawili przy Botanicznej 4 gotowi do walki o 3 punkty.
Jak się okazało po spotkaniu to wcale nie jest zła drużyna. Grać w piłkę potrafi a że popełnia ich defensywa wiecej błędów niż rywale to i miejsce w tabeli niskie.
Nasze Smoki z Zatoki od początki spotkania przejęły inicjatywę i grą. Gol padł już w 13 minucie i gra toczyła się pod dyktando naszego zespołu. Unia jednakże nie zamierzała odpuszczać. A że linia pomocy i ataku to u suszan inna bajka wiec udało im się trafić do bramki strzeżonej przez Dawida Sznazę. Zrobiło się 1-1 ale tuż przed przerwą drugą swoją i drugą dla Zatoki bramkę zdobył w tym meczu Bartek Tyrawski. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-1 dla Zatoki.
Druga połowa to idealne otwarcie ze strony naszego zespołu. Gol w 55 minucie i 68 minucie autorstwa Łukasza Wolaka ułożył spotkania. Goście jednakże próbowali grać i efektem tego był drugi gol Uniii. Zrobiło się 4-2. Jak się miało okazać to nie wszystkie bramki tamtego wieczoru. Bartek Tyrawski zdobył w 82 minucie swojego 3 gola i zaliczył hattrick a goście dzięki pomocy Kamila Hebdy , który ręką, jak w siatkówce zagrał w polu karnym. Goście wykorzystali rzut karny w 88 minucie i hokejowym wynikiem 5-3 sędzia główny spotkania Krzysztof Kapela zakończył te zawody.

ZATOKA BRANIEWO – UNIA SUSZ 5-3 (2-1)
SKŁAD: #1 SZNAZA(br), #2 KOCZARA (74′ RYBCZYŃSKI), #3 CHOMKO (86′ JAKIMCZUK K.), #5 KIMSO, #7 TYRAWSKI (87′ CHRZANOWSKI), #9 WOLAK Ł.,(C). #13 RUTKOWSKI (63′ ŚNIEGOCKI), #17 KONIECZNY, #18 HEBDA, #20 WIELICZKO (46′ GRZYB), #21 SZYMANOWSKI

GOLE: ⚽13′ ⚽43′ ⚽82′ TYRAWSKI ⚽55′ ⚽68′ WOLAK Ł.

REZERWOWI: #31 MUĆKA,#10 GRZYB, #14 GAJEWSKI, #16 TREJMAK, #22 ŚNIEGOCKI, #23 JAKIMCZUK, #24 RYBCZYŃSKI, #25 KOŁODZIEJSKI, #26 CHRZANOWSKI.

ŻÓŁTE KARTKI: 51′ KIMSO,  76′ CHOMKO,

CZERWONE KARTKI: 87′ HEBDA