Pożegnanie i mecz którego nie było!

2 września, 20240

31 sierpnia w Braniewie odbyło się pożegnalne spotkanie Rafała Jakimczuka. problem w tym iż spotkania tego nie było. Tzn było ale jak się potem okazało zostało ono anulowane. Czy pożegnanie naszego kapitana też odwołamy ?
Mecz z Concordią był dla Rafałą Jakimczuka naszego wieloletniego kapitana drużyny ostatnim w karierze. Bardzo dobrze się złożyło iż na przeciwko niego w barwach elbląskiej drużyny stanął jego syn – Nikodem. Obaj Jakimczukowie przywitali się na środku boiska gdyż obaj w tym spotkaniu byli kapitanami swoich drużyn.
Mecz rozpoczął się od miłego pożegnania ze strony władz klubu , miasta i rodziny a wszystkiemu wtórowali kibice którzy tego dnia licznie stawili się na trybunach.
Concordia poprzednie spotkania rozegrała z fatalnym skutkiem. Wszystkie wysoko przegrała. od 7-1 po przez 6-0. W Braniewie elblążanie spod znaku słonia długo opierali się naszym Smokom a co ciekawe postraszyli nasz nieco rozkojarzony zespół zdobywając gola jako pierwsi w 13 minucie.
Jak się okazało były to miłe złego początki dla Concordii. Bramka wyrównująca padła w 24 minucie a kolejna w minucie 43. Wynikiem 2-1 zakończyła się pierwsza część spotkania.
W drugiej połowie Concordia otrzymała potężny Knock-Out w postaci 8 goli. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 11-1 a zespół z Elbląga po paru dniach został wycofany z rozgrywek zaledwie po 4 meczach ligowych. Tym samym WMZPN uznał wszystkie mecze tej drużyny jako nie byłe. Imponujące zwycięstwo zostało zabrane, punkty anulowane podobnie i gole. Spotkanie zaliczono jako PAUZĘ.

ZATOKA BRANIEWO – CONCORDIA 2 ELBLĄG 11-1 (2-1)
SKŁAD: #92 PTAK(br), #2 KOCZARA, #5 KIMSO, #6  WOLAK A., #7 TYRAWSKI, #8 SZYMANOWSKI, #9 WOLAK Ł.,
#10 GRZYB, #11 LICHOŁAT, #20 WIELICZKO,  #27 JAKIMCZUK R.(C),
GOLE: ⚽24′ GRZYB, ⚽43′ LICHOŁAT, ⚽46′ WOLAK Ł., ⚽49′ WOLAK Ł., ⚽51′ GRZYB, ⚽53′ LICHOŁAT, ⚽55′ LICHOŁAT, ⚽65′ WOALK Ł., ⚽71′ SZYMANOWSKI,
⚽73′ TYRAWSKI, ⚽82′ TREJMAK,

REZERWOWI: #31SZNAZA #31 MUĆKA, #13 RUTKOWSKI,  #14 GAJEWSKI, #16 TREJMAK, #22 ŚNIEGOCKI, #23 JAKIMCZUK K., #24 RYBCZYŃSKI, #26 CHRZANOWSKI