75 urodziny Zatoki Braniewo.

14 kwietnia, 20220

W najbliższą niedzielę mija 75 lat naszego klubu. Jako datę narodzin braniewskiego sportu przyjmuje się 17 kwietnia1947 roku, kiedy to powstał Klub Sportowy Błękitni. Na czele grupy pionierów stali: dr Jan Chmiel, były zawodnik Czarnych Lwów i Stanisław Kulpa. Pomagali im Karol Iwański, Stanisław Rogalski i Tadeusz Lekarewicz.
Meczem z Jeziorakiem Iława rozpoczniemy obchody 75-lecia naszego klubu. Spotkanie zaplanowane na Wielką Sobotę na godzinę 15:00. Zapraszamy wszystkich sympatyków oraz kibiców na Botaniczną 4. Zapraszamy tym bardziej iż tego dnia odbędzie się o 17:30 kolejny mecz. Tym razem swoje pożegnalne spotkanie rozegra Zatoka II. A więc szykuje nam się maraton z Zatoką Braniewo!
Ponadto tego dnia gościć będziemy na stadionie Burmistrza Miasta Braniewo Tomasza Sielickiego który to przekaże wszystkim mieszkańcom miasta bardzo dobre wiadomości o przyszłości obiektu.. Będzie to symboliczne pożegnanie się ze stadionem jaki obecnie widzimy. Wkrótce obiekt zmieni się nie do poznania, gdyż rozpocznie się w jego miejscu tak naprawdę budowa całkiem nowego obiektu. Będzie to stadion piłkarskie powiększony o obiekty dla sekcji lekko atletycznej. Symboliczne zamknięcie B4 odbędzie się w przerwie meczu a na jego zakończenie zaprosimy wszystkich kibiców do wspólnego zdjęcia wraz z zawodnikami na murawie boiska.
Zatoka Braniewo – Jeziorak Iława 15:00
Zatoka II Braniewo – Wałsza Pieniężno 17:30
Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten maraton piłkarski z Zatoką!.